סוני (Sony) חשפה כמצופה ה-Xperia XZ2 ואת גרסתו המוקטנת Xperia XZ2 Compact במסגרת MWC 2018 בברצלונה. זוג המכשירים מעמידים את סוני בשורה אחת עם המגמה המקובלת בשוק, כשהם מציעים מסך ביחס היבט של 18:9, כאשר במקרה של XZ2 המסך הוא בגודל 5.7 אינץ' ובגרסה המוקטנת גודלו 5.0 אינץ'. בשני המקרים הרזולוציה היא +FHD ושניהם מצוידים בהגנה זכוכית Gorilla Glass 5.

מתחת למכסה המנוע של זוג מכשירי ה-Xperia XZ2 החדשים מותקן Snapdragon 845 השבב המתקדם תוצרת קוואלקום (Qualcomm). זה מבוסס על שמונה ליבות שמתחלקות ל-4 במהירות 2.8 גיגה-הרץ ו-4 במהירות 1.8 גיגה-הרץ והן מגיעות יחד עם השבב הגרפי Adreno 640. גם זיכרון העבודה זהה בשני הדגמים והוא בנפח של 4 גיגה-בייט לצד זיכרון אחסון בנפח 64 גיגה-בייט הניתן להרחבה עד 400 גיגה-בייט לכל היותר.

בכל הנוגע לעיצוב ניתן להבחין בהבדלים קלים בין שני הדגמים. הגב של Xperia XZ2 מצופה בזכוכית והמסגרת היא מסגרת אלומיניום, ואילו הגוף של Xperia XZ2 Compact עשוי מפוליקרבונט. עוד ניתן להבחין כי חיישן טביעת האצבע הועבר לגבם הקעור של שני המכשירים, וכן כי סוני בחרה לוותר על יציאת האוזניות ולהעביר את החיבור ליציאת ה-Type-C שבתחתית המכשיר.

ועדיין רק מצלמה אחת

המצלמה האחורית של Xperia XZ2 ואת Xperia XZ2 Compact מבוססת על החיישן IMX400 תוצרת בית באבחנת 19 מגה-פיקסל ועם מפתח צמצם f/2.0. לחיישן זה יכולות צילום וידאו באיכות 4K HDR, וכן הוא מסוגל לבצע צילום בהילוך איטי במהירות של עד 960 פריימים/לשנייה באיכות 1080p, ואף ניתן לגשת לצילום במהירות דרך לחצן ייעודי בצד המכשיר.

קרא עוד:  וואווי פרסמה לוח זמנים לעדכון מכשיריה לאנדרואיד 10

מנגד, בקדמת המכשיר, מצוי חיישן באבחנת 5 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/2.2 ועדשה רחבה. לכאן נכנס לתמונה השירות של סוני שמכונה 3D Creator ואפשר, עד כה, בנייה של מודלים תלת-ממדים. אולם כעת השירות זוכה לתמיכה גם דרך החיישן הקדמי, ובזאת מאפשר בנייה של דמות אישית, מונפשת ותלת-ממדית שגם ניתנת לשיתוף מיידי דרך פייסבוק- זאת כמענה לשירותים שמציעות המתחרות ובראשם אנימוג'י ב-iPhone X ואימוג' AR שהוכרז זה עתה ב-Galaxy S9.

המכשירים החדשים מריצים את גרסת אנדרואיד 8.0 'אוראו'. ל-XZ2 יש סוללה בקיבולת 3,180 מילי-אמפר/שעה והיא תומכת בהטענה אלחוטית, ואילו ל-Compact סוללה בקיבולת 2,870 מילי-אמפר/שעה ללא תמיכה אלחוטית כזו או אחרת.

עוד ניתן יהיה למצוא בזוג המכשירים מערכת שמע משודרגת שכוללת זוג רמקולים סטראופוניים שממוקמים בקדמת המכשיר ויספקו חווית שמע איכותית, ובמקרה של ה-Xperia XZ2 ניתן יהיה גם ליהנות משירות אשר מתאים את צלילי המנגינה לרטט המכשיר. לבסוף נאמר כי שניהם גם עמידים למים ואבק בתקן IP65 / IP68.

זוג מכשירי ה-Xperia XZ2 צפויים לצאת למכירה בחודש מרץ, אך מעבר לכך סוני לא חשפה פרטים על מחיר או תאריך השקה מיועד.

הצצה ראשונה: Xperia XZ2 בברצלונה