השבוע העלו אולפני פראמאונט (Paramount Pictures) לרשת את הקידמון לסרט הקולנוע הרשמי של ״סוניק״, המבוסס על סדרת המשחקים הקלאסית של סגה (Sega). הסרט, בכיכובו של ג׳ים קארי, צפוי היה להגיע לאקרנים בארה״ב בתחילת חודש נובמבר, אולם כעת תאריך צאתו עשוי להידחות בעקבות ביקורת קשה מצד המעריצים.

עיקר הביקורת עוסקת בדמותו של סוניק עצמו, שאיננה זהה לזו המוכרת היטב מהמשחקים האהובים. עבור סרט הקולנוע, עבר סוניק שינוי משמעותי בעיצובו, והוא נראה גבוהה ואנושי יותר. נאוטו אושימה (Naoto Oshima), שעיצב את דמותו המקורי של סוניק עבור סגה, הצטרף למבקרים. ״חשבתי שגם מבוגרים יוכלו ליהנות מהסרט״, כתב בחשבונו בטוויטר. ״אני מודאג״.

Image result for Sonic the Hedgehog

אולפני הקולנוע ובמאי הסרט, ג׳ף פאולר (Jeff Flowler) לא נותרו אדישים לביקורת. ״תודה על התמיכה והביקורת״, כתב פאולר בתגובתו. ״המסר שלכם חזק וברור… אתם לא אוהבים את העיצוב ורוצים שינויים. זה עומד לקרות. כולנו באולפני פראמאונט וסגה מחויבים להפוך את הדמות הזו לטובה ביותר שהיא יכולה להיות״. אולם תגובה זו מעמידה בספק, כאמור, את צאתו של הסרט במועד שתוכנן. נראה כי בשלב מתקדם זה של הפקתו, שינויים משמעותיים בעיצוב הדמות הראשית יצריכו לא מעט עבודה, שעשויה להיערך יותר מאשר חודשים ספורים.

https://youtu.be/FvvZaBf9QQI