מדובר באותו תסריט מוכר – גוגל (Google) מכריזה על גרסה חדשה למערכת ההפעלה אנדרואיד (Android) ואנו ניגשים למסך ההגדרuת, מחפשים עדכון  ולא מוצאים כלום. העדכון לא זמין מכיוון שגוגל פורסת את העדכון בשלבים. בחברה מעולם לא הסבירו אילו מכשירים/משתמשים מקבלים עדיפות ומדוע אך שירשור שעלה ל-Reddit שופך אור על תהליך העדכון.

גוגל הכריזה על גרסה אנדרואיד 5.1, עדכון גרסה הכולל מספר של שיפורים ותיקונים כמו תמיכה בשיחות HD Voice ואפשרויות אבטחה מקיפות, למרות שגרסה זו הוכרזה בתחילת השבוע שעבר היא טרם הגיעה אל כלל משתמשי הנקסוס (Nexus), הדבר נובע מהאופן בו בגוגל פורסים עדכונים. על-פי שירשור שעלה לאתר רדיט עליו הגיב דן מוריל, מהנדס באנדרואיד, ניתן ללמוד על השיטה של גוגל – ב-24-48 שעות הראשונות העדכון זמין רק עבור 1% מבסיס המשתמשים, בזמן זה מהנדסים בגוגל בודקים את דיווחי השגיאות ומוודאים שאין עלייה שנובעת בעקבות הגרסה החדשה, אם הכל עובד כשורה העדכון הופך זמין ל-25% מבסיס המשתמשים ולאחר מכן לשאר האוכלוסייה.

מוריל הסביר כי אין טעם לגשת למסך ההגדרות ולחפש את העדכון מספר פעמים ביום, או ללחוץ על הכפתור מספר רב של פעמים שכן בשלב הראשון יש סיכוי של 1% שהמכשיר יירשם לאחר מכן 25% וכו', כמו-כן הוא ציין כי למרות ששיטות כמו ניקוי המידע של ה-Google Services Framework עלולים לעבוד, שכן המכשיר מאבד את ה-Primary ID ונרשם מחדש היא עלולה ליצור בעיות שכן גוגל ומספר רב של יישומי צד-שלישי עושים שימוש בנתונים הללו על-מנת לשלוח התראות, לעבוד וכו'. עבור אלה הוא ממליץ על להוריד את קובץ ההתקנה (Image) ולהתקין את העדכון באופן ידני.