סולרין SOLARIN

סירין לאבס (Sirin Labs), מקבוצת קרן סינגולריטים של היזם משה חוגג, מפטרת עובדים, מצמצמת פעילות ומפסיקה את מכירתו של הטלפון Solarin (סולרין). הסיבה? אנשים כנראה לא מוכנים לרכוש טלפונים ב-15,000 דולר, גם אם מדובר במכשירי יוקרה.

סירין לאבס, שהוקמה ב-2013 במטרה למכור טלפונים ניידים יוקרתיים ומאובטחים, הציגה את סולרין לפני כשנה. מלבד תג המחיר היוקרתי, הטלפון הבטיח רמת אבטחה והצפנה גבוהים במיוחד וכלל תוכנה להגנה מפני התקפות סייבר ואפליקציות זדוניות. מפרט החומרה נחשב למיושן משהו כבר בעת השקתו, והוא הציע את המערכת על שבב Snapdragon 810, מסך 5.5 אינץ' ומצלמת 23.8 מגה-פיקסל.

בשל המכירות הנמוכות, סירין לאבס זימנה לשימוע כ-30 מתוך כ-90 עובדי החברה. לדברי חוגג, שמכהן גם כמנכ"ל החברה, החברה לא נסגרת והם ממשיכים בהשקעה של מוצר חדש בתחום המחשוב. עד כה הושקעו בסירין מאז הקמתה 72 מיליון דולר.

"כשנה לאחר השקת Solarin, סירין לאבס מבצעת שינוי כיוון ברמת המוצר ובשל כך עוברת תהליך התייעלות. החברה זימנה לשימוע כשליש מכוח העבודה של החברה. כל העובדים יקבלו התראה ודמי פיצויים כחוק ואת כל המגיע להם על פי דין", מסרה החברה בתגובה לאירועים.

וידאו: פתיחת קופסה של סולרין