השקתו של ה-Moto X, המכשיר הראשון מבית גוגל-מוטורולה, עברה בשקט יחסי, זאת בהתייחס לשמועות הרבות והציפייה הדרוכה לקראתו טרם ההשקה. האם מדובר באכזבה מהמפרט הבינוני של המכשיר, או האם זה בגלל שבינתיים הוא משווק רק בארצות הברית, דרך מפעילה מסוימת בלבד? כך או כך, יחסית למכשיר שמגיע מבית גוגל (Google), הבאזז שאחרי היה חלש.

אחרי שסיפרנו לכם על החידושים שמציג המכשיר, החלטנו לנסות ולהבין מה חושבים אתרי הטכנולוגיה המובילים על מכשיר הדגל החדש,. החלטנו לסקור את הביקורות השונות שהתפרסמו. עניין אותנו להבין מה הם החסרונות הבולטים מחד, ואלו תכונות חיוביות כן מצאו בו המבקרים השונים.

מצלמה איכותיות ותקן Wi-Fi מהיר
האתר BGR ציין לטובה את "המצלמה המדהימה שנראית כה טובה שהיא יכולה ללכוד תנועה בדיוק בשוט המושלם". מצלמתו האחורית של המכשיר יכולה להגיע לרזולוציה של 10 מגה-פיקסלים עם שילוב טכנולוגיית ה-Clear Pixel. הפעלת המצלמה מתבצעת גם באמצעות שקשוק המכשיר. פעולה זו מאפשרת לחזור למצב צילום 2 שניות בלבד לאחר הצילום הקודם, וכך ניתן לצלם גם את הרגעים שחולפים במהירות. עוד ציינו ב-BGR את תקן ה-Wi-Fi המהיר 802.11ac המצוי במכשיר.

קריס וילאזקו מ-TechCrunch התייחס לכך שמוטורולה יוצרת סטנדרט חדש בכל מה שקשור לטלפונים חכמים. לטענתו, מוקדם עדיין לדבר בהחלטיות, אך נראה כי העולם לא יוכל להתעלם מהסטנדרט החדש הזה.

מחיר גבוה, מאפיינים ייחודיים ומפרט בינוני
עלותו של המכשיר היא 199 דולרים בחוזה של שנתיים מול המפעילה הסלולרית, וביחס למפרט הטכני שלו נראה שמדובר במחיר מעט מוגזם. תצוגת המכשיר היא תצוגת AMOLED בגודל של 4.7 אינץ' וברזולוציה של 720p. המעבד כפול ליבה במהירות 1.7 ג'יגה-הרץ תוצרת מוטורולה, המכונה X8, שמהווה גרסה משופרת למעבד המוכר של קוואלקום, ה-Snapdragon S4 Pro. למעבד זה מצטרפים שני שבבים המיועדים לתפעול הפקודות הקוליות ותפעול המחוות. עוד מציגים בגוגל-מוטורולה את אפשרות ההתאמה האישית של המכשיר – MotoMaker. מדובר בכלי אינטרנטי המיועד עבור הלקוחות העתידיים ומאפשר להם לעצב את המכשיר שהם מזמינים לפי ראות עיניהם.

ב-GSMArena בחנו את המפרט ובשל כך לא קיבלו את המחיר בסבר פנים יפות.  "תוספת המחיר, הכוללת תצוגה וערכת שבבים מעט נחותים,  היא אסטרטגיה מסוכנת שתצליח רק אם 2 המאפיינים הייחודיים ואפשרות ההתאמה האישית של המכשיר יתקבלו על ידי השוק כדבר גדול ומשמעותי" ציינו באתר.

באתר הטכנולוגיה CNET השמיעו טענות דומות על היחס בין המפרט הטכני לבין מחיר המכשיר: "כשבוחנים את המפרט, בהחלט מדובר בטלפון בינוני. חובבי אנדרואיד מושבעים לא ימצאו את ה-Moto X כמעורר השראה עבורם. המפתח לגורלו של ה-Moto X, כמו בכל מכשיר חדש, מצוי בשילוב בין יכולות לבין עיצוב: האם שילוב זה יכול להוכיח את ערך המכשיר עבוד הלקוחות הרגילים".

גם בריאן קלוג מ-AnandTech התייחס לסוגיית המחיר הגבוה של המכשיר. לעומת זאת, דעתו הכללית על המכשיר הייתה יחסית חיובית: "נראה שזהו מכשיר נהדר ביחס למכשירים שיצאו השנה. הן בבחינת קלות השימוש, ההרגשה הנהדרת, הגודל והצורה. המסך גדול דיו מבלי שהמכשיר הופך למגושם. לטענת מוטורולה 70% מחזית המכשיר היא תצוגה".

עיצוב נוח המתאים לכף היד
"הגודל של Moto X הוא גודל מטעה. מוטורולה דחסה 4.7 אינצ'ים של תצוגה לתוך טלפון שמרגיש הרבה יותר קטן", מציין פיל ניקינסון מ-Android Central. "לא מדובר במכשיר דק במיוחד – העובי המרבי עומד על 10.4 מ"מ – אבל שינויי העובי נמצאים בדיוק במקומות הנכונים… החלק האחורי של הטלפון מתאים בדיוק לתוך כף היד, אפילו יותר מ-HTC One שעשוי בצורה דומה" אומר ניקינסון. עוד הוא מציין כי הבחירה לשווק אותו רק דרך המפעילה האמריקנית AT&T, לא נתפסת כדבר טוב עבור הלקוחות ועבור השוק הכללי.