ההצלחה הכבירה של קונסולת NES Classic Edition שהושקה בשנה שעברה הביאה עימה עוד ממתק קטן לחובבי המשחקים הנוסטלגיים: נינטנדו (Nintendo) הכריזה על הקונסולה הבאה וזוהי Super NES Classic Edition שתושק בספטמבר הקרוב ב-80 דולר בלבד.

הקונסולה החדשה היא מחווה לקונסולה המקורית ששוחררה לשוק בשנת 1990. חלקנו מכירים אותה בשם Super Famicom או בשם החיקוי "מגאסון" ונחשבה ללהיט בקנה מידה עולמי עם מכירות של כמעט 50 מיליון יחידות. בקונסולת המיני החדשה לא השתנה הרבה וגם כאן נמצא מגוון משחקי 16 ביט "עשירים" בצבע ומפוקסלים כיאה לרוח התקופה.

בין הכותרים אפשר למצוא את Yoshi’s Island, Final Fantasy III, Donkey Kong Country, The Legend of Zelda, Super Mario Kart, Mega Man X ועוד. מבין השמות המוכרים, נוסף גם משחק שמעולם לא ראה אור יום: Star Fox 2 שנינטנדו לא סיימה את פיתוחו שכן הפרויקט נסגר רגע לפני. סה"כ בקונסולת Super NES Classi מגיעה עם 21 משחקים.

הקונסולה מצוידת בשני שלטים המחוברים עם חוט, אם כי מעט מהכותרים ניתן לשחק בהם בשני שחקנים. החיבור למסך דרך HDMI ובפנים שוכן שבב מרובע ליבות בארכיטקטורת ARM ולא ניתן להחליף או להוסיף משחקים.