סנאפ (Snap), המוכרת בעיקר בזכות האפליקציה החברתית הפופולרית סנאפצ'ט (Snapchat), משיקה דור שני למשקפיים החכמים שלה. הדור הראשון שהושק לפני כשנה וחצי לא זכה אומנם להצלחה גדולה ואף הסבו הפסדים של כ-40 מיליון דולרים לחברה, אך ב-Snap כאמור לא מוותרים ומציגים מוצר משודרג טכנית ועיצובית, אם כי גם יקר יותר מקודמו.

הדור השני של ה-Spectacles קל ודק יותר מקודמו, ועמיד במים – אם כי הכוונה היא לפעילויות רטובות כגון שחייה בבריכה או בחוף הים, ולא צלילה. ניתן לצלם באמצעות המשקפיים סרטונים באורך של עד 30 שניות כל אחד וברזולוציה של 1216×1216 פיקסלים, ותמונות ברזולוציה של 1642×1642 פיקסלים. הזיכרון הפנימי של המשקפיים מספיק לצורך אחסון של 150 סרטונים או 3,000 תמונות, והעתקתן למכשיר הטלפון החכם דרך חיבור WiFi מהירה עד פי ארבע לעומת הדגם המקורי.

גם איכות צליל ההקלטה גבוהה יותר בזכות מיקרופון נוסף. טעינה אחת של הסוללה אמורה להספיק לצילום 70 סרטונים, ואילו נרתיק המשקפיים כולל אף הוא סוללה שיכולה להטעין אותם עוד ארבע פעמים בטרם תידרש טעינה של המארז עצמו.

מחיר משקפי Spectacles 2.0- עומד על 150 דולרים, 20 דולרים יותר מהדגם הראשון. הם זמינים כעת לרכישה בארה״ב, קנדה, אנגליה וצרפת באתר הרשמי, וניתן לבחור בין שלושה צבעים שונים. בתחילת החודש הבא יגיעו המשקפיים למדינות נוספות באירופה, בהן הולנד, צרפת, איטליה, בלגיה ופולין.

https://www.youtube.com/watch?v=Qpbyj-hz05s