לפני מספר חודשים הכריזה יצרנית השבבים קוואלקום (Qualcomm) על Snapdragon Wear 2500, שבב חדש לשעונים חכמים פשוטים וזולים. רבים ציפו כי מדובר רק בהכנה לדבר האמיתי, ואכן השבוע חשפה החברה שבב חדש בשם Snapdragon Wear 3100 המיועד לשעוני פרימיום: הדגמים המתקדמים ביותר המבוססים על מערכת ההפעלה Wear OS.

בהשוואה לקודמו הוותיק יותר, ה-Snapdragon 2100 שהוכרז בתחילת 2016, מתהדר הדגם החדש במעבד משני המסוגל לטפל בפונקציות בסיסיות תוך חיסכון של עשרות אחוזים בצריכת האנרגיה. המעבד המשני יהיה זה שיפעל רוב הזמן, בעוד שהמעבד הראשי יכנס לפעולה אך ורק כאשר המשתמש מביט בשעון או מפעיל באופן יזום אפליקציה כלשהי על המסך. בדרך זו, כך לפי קוואלקום, ניתן להשיג עוד יום שלם של זמן סוללה, או לחלופין לקצץ באופן משמעותי במשקלו וגודלו הפיזי של המכשיר שכן ניתן יהיה לשמור על זמן עבודה זהה לזה של הדגמים הנוכחיים גם תוך שימוש בסוללה קטנה יותר.

בנוסף, תומך ה-Snapdragon Wear 3100 בתצוגה עשירה יותר במסכים הפועלים תמיד (Always On), בהם תצוגת מחוג שניות ותמיכה בעד 16 צבעים. כאשר רמת האנרגיה בסוללה יורדת אל מתחת ל-20 אחוזים, מסוגל המעבד לעבור למצב חיסכון קיצוני במיוחד, שלמעשה מנטרל את רוב הפונקציות החכמות של השעון (כגון תצוגת התראות מכל סוג או הפעלת אפליקציות), אך מאריך את זמן הסוללה למשך לא פחות משבוע.

קרא עוד:  הדגמים החדשים של Amazfit מגיעים לישראל

בקוואלקום טוענים כי דגמים ראשונים של שעונים חכמים המשתמשים במעבד החדש יגיעו למדפי החנויות עוד לפני סוף השנה הנוכחית. היצרנים הראשונים שישלבו את השבב החדש יהיו דווקא מותגי האופנה פוסיל (Fossil), לואי וויטון (Louis Vuitton) ומונט בלאנק (Montblanc). השמועות טענו כי גוגל (Google) הייתה צפויה להכריז על שעון חדש בייצור עצמי תחת מותג הפיקסל (Pixel), אך העדכון האחרון בנושא הוא כי הכרזה זו ירדה מהפרק, לפחות למשך השנה הנוכחית.