קוואלקום (Qualcomm) הכריזה על שבב חדש עבור שוק המחשוב הלביש והשעונים החכמים בפרט: Snapdragon Wear 2500 המגיע כשנתיים לאחר שהוצג קודמו.

את השבב החדש מייעדת קוואלקום לאו דווקא לשעוני פרימיום אלא דווקא לשעונים מוזלים, כאלה שיימכרו בשווקים מתפתחים או אפילו לשעוני ילדים זולים. השבב לא מציג שדרוגים מהותיים על פני Wear 2100 שכן אין לו מודם חדש, או תמיכה בחומרה חדשה.

הוא כן מוסיף מאפיינים לצריכת חשמל נמוכה כמו גם תמיכה בחיישנים למעקב אחר פעילות ספורטיבית. יש לו מצב "האזנה" המיועד לשימוש עם מסייעת וירטואלית וכן הוא תומך במצלמות עד לרזולוציה של 5 מגה פיקסל, זאת במידה והיצרן יחליט לשלב אחת שכזו בשעון.

שבב Wear 2500 מסוגל לתמוך במערכת Wear OS של גוגל (Google), אולם הוא לא מתוכנן לכך. במקום זאת, החברה מייעדת כי הוא יפעיל מערכת אנדרואיד אבל זו תהיה מערכת מותאמת המכונה Android for Kids. גרסה זו ייעודית לשעוני ילדים שבשונה מהמערכת הרגילה, היא לא תציג התראות וגם אין לה גישה לחנות אפליקציות פרט לאלה המובנות בתוכה.

בינתיים מתוך יצרניות השעונים הגדולות אין יותר מידי שמועות על שעוני אנדרואיד קרבים, פרט לדיווחים על שעון היברידי של LG וכמה שמועות על כך שסמסונג תעבור צד, מה שהתברר כלא כל כך נכון.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.