רשימת המכשירים הצפויה להגיע עם שבב Snapdragon 820 הולכת וגדלה, אך כרגע נראה כי הקרב הוא על המקום הראשון, או מי תהיה היצרנית הראשונה שתכריז וכנראה גם תשיק את הטלפון עם השבב החדש.

שמועות שונות טענו כי זו תהיה שאומי (Xiaomi) עם Mi 5, אחרים אמרו אולי LG, אך כעת דיווח חדש טוען כי זו תהיה דווקא סמסונג (Samsung) אשר חתמה על הסכם הסכם עם קוואלקום יצרנית השבב.

השקה בבלעדיות

לפי המידע המגיע מסין, סמסונג לא רק תהיה הראשונה שתשיק מכשיר מבוסס על Snapdragon 820, אלא אף נעלה את האפשרות כי מי מהיצרניות האחרות תעשה זאת לפניה שכן לפי השמועה, שתי החברות הסכימו כי השבב יהיה בשימוש ב-Galaxy S7 באופן בלעדי עד להשקתו בחודש אפריל בשנה הבאה. כלומר, אף יצרנית אחרת לא תוכל להשיק מכשיר עם שבב זה עד להשקת מכשיר הדגל של סמסונג.

כזכור, ב-Galaxy S6 סמסונג השתמשה בשבב Exynos מתוצרתה והחליטה לא לספק דגם המבוסס על Snapdragon 810 שהושק באותה התקופה, ככל הנראה בשל בעיות ההתחממות לכאורה שהיו לו. דבר שפגע בקוואלקום וסביר כי גם גרם לה להפסדים כספיים רבים.

לפי השמועות האחרונות, סמסונג מתכננת לא פחות מארבעה דגמים שונים של S7 בניהם S7 Plus, S7 Edge ו-S7 Edge Plus, כך שמדובר במספר גדול מאוד של מכשירים עם פוטנציאל מכירות רב הן לסמסונג והן לקוואלקום וככל הנראה אלו יוצעו בדגמים המבוססים על שני השבבים, אך הקהל הרחב דווקא מעדיף את שבבי ה-Snapdragon בזכות קהילת המפתחים הגדולה.

קרא עוד:  גוגל מאפשרת להשתמש בטלפון לאימות דו-שלבי

המכשיר מיועד לראות אור בקונגרס המובייל העולמי MWC 2016 שיתרחש בסוף חודש פברואר ובין היתר צפוי המכשיר לשלב גם את טכנולוגיית 3D Touch המסוגלת לזהות עוצמת לחיצה על המסך ולהגיב בהתאם וכן לכלול חריץ הרחבה microSD, דבר שעדיין נחשב בעיני רבים כדרישה בסיסית במכשיר החדש שלהם.