אין דבר מרגש יותר בעולם הטכנולוגי מאשר דברים שמסוגלים לעשות עוד דברים. טלפון שמסוגל להתחבר לאינטרנט, שעון שיכול לקבל הודעות, משקפיים שמאפשרות ניווט באמצעות GPS. היכולת לדחוס כמה שיותר פיצ'רים שימושיים לתוך מוצר אחד היא קסומה ומפתה כל אדם באשר הוא, ובמיוחד אם הוא צרכן קבוע של גאדג'ט אחד שפתאום מתגלה כבעל יכולות נוספות שמסוגלות לחסוך לו מקום בכיס. שלא לדבר על היכולת לשלוף אותו בלאנץ' עם הקולגות או בבירה עם החברים ולהכריז בשחצנות – "לא תאמינו מה הבייבי הזה יכול לעשות".

אוזניות ה-SMS BioSPORT שהושקו לאחרונה בארץ מתגאות בדיוק בדבר הזה: היכולת למדוד את קצב הלב שלכם בלי שום מאמץ נוסף מצדכם. שזה אומר בלי להטעין אותן – כי אין להם סוללה, בלי לחבר אותן לשום דבר נוסף – כי הן משתמשות במחבר האודיו הקיים, ובלי לקשר אותן לשום מכשיר אחר – כי הן משתמשות באפליקציה ייעודית. לכן, באופן טבעי, קהל היעד שלהן הוא בעיקר ספורטאים ומתאמנים שמתעסקים בקצב פעימות הלב שלהם, ויודעים איך לנתח את הנתונים הללו ולתעל את זה לטובתם. או אנשים שסתם מעוניינים לדעת מה קצב הלב שלהם, אם כי במקרה כזה ההתלהבות מהקטע מחזיקה בדיוק חמש דקות, ולאחר מכן סתם תתבאסו שבזבזתם כסף. הסקירה שלפניכם תדבר בעיקר לסוג האנשים הראשון, שעוסקים בפעילות גופנית וסביר להניח שכבר מצוידים במכשיר לביש כזה או אחר שמסייע להם עם הלב. אז כאמור, האוזניות הללו מציעות את הפיצ'ר הזה כבונוס לאוזניות, שאתם גם ככה לא יוצאים מהבית בלעדיהן.

מדידת דופק

אוזניות ה-SMS BioSPORT הן בפיתוח של חברת אינטל (Intel) ו-SMS של האמן 50Cent, שבחרה לשלב חיישן אופטי מובנה למדידה רציפה של קצב לב בזמן פעילות גופנית אינטנסיבית או מנוחה, בתוך מותג קיים של אוזניות מעוצבות (SMS Audio). התוצאה מבטיחה ומקיימת אביזר All-in-One שאכן מסוגל למדוד את הדופק וקצב הלב בצורה מדויקת למדי. ה"הפעלה" שלו מתרחשת באמצעות לחיצת כפתור אחת – הזזת הסוויץ' במחבר שבאמצע כבל האוזניה הימנית, עליו אפילו מצויר לב קטן, למצב "נקודה כחולה" ואתם מוכנים. כדי לחבר את האוזניות לאפליקציית "RunKeeper" (שעליה יורחב בהמשך), כל שצריך לעשות הוא להיכנס ל"הגדרות" – "ניהול חיבורים" – "התקנים וחומרה", ולסמן וי לצד אופציית האוזניות. אם הכל עובד כשורה, תוכלו בשלב הזה לראות לב אדום קטן בפינה הימנית של המסך, שיפעם למשך כמה שניות. את קצב הלב תוכלו לראות עם הפעלת תוכנית האימון שבחרתם באפליקציה, הן בזמן אמת והן בסוף כגרף של מדדים.

קרא עוד:  הדור השני לג'אקט החכם של גוגל וליוויי'ס יוכל לענות לשיחות ולשלוט במוזיקה

הקאץ' הוא שאותו סוויץ' קטן עם הלב הוא גם הכפתור שמאפשר קבלת שיחות ומיקרופון בזמן השימוש באפליקציה, מה שאומר שמדידת קצב הלב נפסקת לאלתר. לא מאוד נוח, שכן אנשים רבים אוהבים לרוץ או ללכת בזמן השיחה בסמארטפון. במקרה הזה, אגב, מומלץ להפסיק זמנית את תוכנת האימון באפליקציה, ולהפעיל אותה שוב לאחר שסיימתם לשוחח.

SMS-Audio-BIO-Sport-yelloשימוש באוזניות

עם כל הכבוד לקצב הלב, השימוש העיקרי באוזניות הוא כאוזניות, ומהבחינה הזו הן לא מאוד שונות מכל מוצר אחר בשוק, אבל כן מציעות חווית משתמש נוחה למדי. האוזניות מגיעות עם אטם סיליקון נצמד שאמור להיות מותאם במיוחד למבנה האוזן. מעבר לזה, אטם הסיליקון עצמו מגיע עם תופסן קטן למעלה שאמור להיכנס לפנים ארכובת האוזן ו"לאבטח" אותה בצורה שהאוזניות לא יחליקו החוצה, קצת כמו פין פציל אבל מגומי. על הנייר כל העסק הזה לא נשמע נוח, אבל בפועל – זה עובד. האוזניות ממש לא מעיקות על האוזן ולמעשה בלתי מורגשות, ברמה שאפשר להשתמש בהן במשך שעות על גבי שעות וכמעט לשכוח שהן שם.

מבחינת נוחות השימוש בהן, לעומת זאת, יש להן חיסרון עצום אחד והוא חוסר היכולת לשלוט על עוצמת השמע דרך המחבר. חבל. אם הסמאטרפון שלכם בהישג יד בכל רגע נתון זה אולי לא מאוד משמעותי, כי מקסימום אפשר להחליש ולהגביר את המוזיקה באמצעותו. אבל מה אם הוא בכיס האחורי ואתם בזמן ריצה? ומה אם הוא תלוי לכם על הזרוע? ומה אם מישהו מנסה להתחיל אתכם בחדר כושר ולא בא לכם לחשוף בפניו שיש לכם מכשיר מדור מעפן? אמנם  קיים בהן לחצן מיוחד שמאפשר לעצור את המוזיקה, לדלג לשיר הבא או לדלג לשיר הקודם, ולמעשה ממלא את כל הפונקציות של שלט רחוק נורמלי מלבד שליטה על עוצמת הקול. לא היה עדיף להתאמץ עוד קצת ולמצוא דרך לשלב בו גם את זה?

עוד בנושא:

בהתחשב בעובדה שהאוזניות מכילות את אטם הסיליקון הנשלף ההוא, שאמור אגב לספק רמת אטימות בתקן IPX4 מפני גשם וזיעה, היינו מצפים שהבסים לפחות יישמעו הרבה יותר עוצמתיים ואינטנסיביים. הם נשמעים… בסדר. בסך הכל מספקות SMS BioSPORT חווית שמיעה טובה מהממוצע, אם כי הממוצע רק הולך ועולה (לא נרשמו הבדלים מיוחדים למשל בינן לבין ה-Ear Buds החייזריות של אפל). יחד עם זאת, ראוי לציין שהאוזניות אכן מספקות רמת איטום מרשימה מן הסביבה. או במילים אחרות, ההאוס המעצבן והמונוטוני בחדר הכושר לא לטעמכם? אם תשמשו באוזניות האלה, אפילו בווליום חלש יחסית, תוכלו להתעלם ממנו לחלוטין.

קרא עוד:  סקירה: JBL Flip 5 - צעד קדימה וגם אחורה

עיצוב

הגענו לאחת הנקודות החזקות ביותר של האוזניות, והיא העובדה שאולי תקראו לנו שטחיים (בכל זאת, ספורטאים), אבל הן נראות מעולה. האוזניות שהתקבלו אצלנו לסקירה התהדרו בצבעי כחול ושחור מרשימים, כאשר החוטים מכילים צבע אחד בכל צד ולמעשה יוצרים רושם של אוזניות שמסוגלות להחליף את צבען בשנייה. גם המשושים שבמחברי האוזניות נראים טוב בתוך האוזן, ובעיקר נורא הייטקי. רובנו אמנם לא רוכשים אוזניות בגלל איך שהן נראות, אבל במקרה הזה מדובר בנקודה משמעותית נוספת בטור ה"בעד".sms_audio_biosport_earbuds_2

אפליקציית Runkeeper

ועכשיו מעבר חד לאחת הנקודות היותר חלשות באוזניות – אפליקציית RunKeeper, שהיא כרגע הדרך היחידה שבה מד הדופק יכול לעבוד. לא נייפה את זה: האפליקציה מעצבנת לאללה. היא מסובכת מדי לשימוש, דורשת הזנה של נתונים רבים מדי לצורך כיול, מכילה סטים קבועים לתוכניות אימון שלא באמת נוח לעבוד איתם, מנדנדת לכם להפעיל את שירותי המיקום שלה גם כאשר הם לא באמת הכרחיים, והעובדה שהיא מתעקשת להכריז בקול מקריין על כל דבר שהיא עושה די מעיקה. הקלות שבהפעלת האוזניות מתקזזת עם הקושי שבהפעלת האפליקציה, ואם סתם בא לכם לצאת לריצה או להתחיל אימון ולמדוד את קצב הלב שלכם תוך שניות ובלי ששום דבר יפריע – בהצלחה עם זה.

How-to-Sync-SMS-Biosport-With-Runkeeper

מה בקופסה
האוזניות (מן הסתם), ארבעה אטמי סיליקון נוספים (שאפשר להרכיב על האוזניות במקרה של אובדן או נזק לאלו שמגיעים עמן), תופסן קטן, נרתיק נשיאה, חוברת הפעלה וסטיקר.

סיכום

גם אוזניות וגם מד דופק במוצר אחד, לחבר ולהפעיל – זה בסופו של דבר היתרון הכי משמעותי של SMS BioSPORT. העובדה שהן לא מכילות סוללה וצורך בהטענה, או חיבור בלוטות' נוסף, היא חיסכון פיזי ומנטלי בכל דרך שלא תסתכלו עליה. יחד עם זאת, מקצה שיפורים קל בתחום השליטה, איכות הקול והאפליקציה הנלווית היה יכול להפוך אותן ממוצר טוב ונחמד למוצר גאוני ומבריק. עוד שיקול שצריך להיכנס למערכת הוא המחיר – אוזניות SMS Audio BioSPORT נמכרות ברחבי הארץ במחיר של 899 שקלים, שזה מחיר סביר, אבל לא כזה שיגרום לכם להרגיש ש"דפקתם את המערכת" עם שני מוצרים במחיר משתלם אחד.

http://www.youtube.com/watch?v=WQOgGQL94lM