מצלמים הרבה בטלפון? מתברר כי אתם לא היחידים. אתר שיתוף התמונות פליקר (flickr) פרסם את הדו"ח השנתי שלו וממנו עולה כי יותר ממחצית מהתמונות מצולמות טלפונים חכמים אבל המצלמות הדיגיטליות עדיין לא נעלמו מהעולם.

לפי פליקר, 50 אחוזים מהתמונות צולמו באמצעות מכשיר סלולרי (לעומת 48 אחוז בשנת 2016), ובפרט 54 אחוז מתוכן באמצעות המצלמות במכשירי ה-iPhone 6 / 6s ו-iPhone 5s, שהם עדיין הטלפונים הפופולריים ביותר מבחינת צילום. סה"כ הטלפונים של אפל תפסו את 9 המקומות הראשונים מתוך עשרת המותגים המובילים ביותר, כאשר למקום האחרון השתחלה חברת קנון (Canon) עם מצלמת ה-Canon 5D Mark III.

יחד עם זאת, גם השימוש במצלמות דיגיטליות מקצועיות מסוג DSLR עלה מ-25 אחוז בשנת 2016 ל-33 אחוז, כלומר מרבע לשליש. מבין המצלמות הדיגיטליות, חברת קנון היא המותג הבולט ביותר עם 23 אחוז מהתמונות, בעוד חברת Nikon עומדת על 18 אחוז.

יש לזכור, כמובן, כי אתר פליקר אינו בדיוק מקור המשקף את כלל קהילת הצלמים בעולם, אבל המידע שהוא מספק כן מעניק תמונה של הטרנדים הבולטים בתחום הצילום באוכלוסייה. מהנתונים ניתן לשער כי הטלפון אכן מחליף אט אט את המצלמות הייעודיות, אך לא את המצלמות הדיגיטליות המקצעיות יותר בעלות העדשות האיכותיות.

בנוסף פרסמה פליקר את רשימת 25 התמונות המובילות של 2017, התמונות המובילות בכל מדינה והתמונות המובילות בכל קטגוריה.