מחקר חדש שנערך באוניברסיטת סטנפורד בארה"ב מגלה כי מהירות הכתבה קולית של טקסטים גבוהה הרבה יותר מאשר מהירות ההקלדה שלהם – למעשה פי שלוש יותר יותר מהר.

המחקר העמיד תוכנת זיהוי קולי של חברת Baidu הסינית מול 32 אנשים בגילאי 19-32 שהקלידו על מקלדת סטנדרטית של iPhone (אייפון). התוצאות הוכיחו כי התוכנה Deep Speech 2 הייתה לא רק מהירה יותר, אלא גם יותר מדויקת.

המשתמשים שנבחרו היו מסמסים מקצועיים שגדלו כל חייהם עם מסך הקלדה ביד. הם הקלידו בתורות 100 ביטויים ארוכים כמו 'physics and chemistry are hard, have a good weekend' ו-'go out for some pizza and beer', בזמן שאפליקציה מדדה את הזמן שלוקח להם. חצי מהם ביצעו את המשימה באנגלית והחצי השני במנדרינית. למרות זאת התוצאות היו זהות.

החוקרים מקווים כי התוצאות הללו יסייעו בצמיחת הפופולריות של תוכנות ואפליקציות המשתמשות בזיהוי קולי, שזוכות כיום לשם רע עקב איטיות וחוסר דיוקים. "הבטיחו לנו זיהוי קולי במשך עשרות שנים, אבל זה אף פעם לא באמת עבד כמו שצריך", אמר אחד הפרופסורים באוניברסיטה. "אבל עכשיו אנחנו שמים לב שבשנתיים שלוש האחרונות התכונה הזו השתפרה הרבה כתוצאה ממאגר נתונים רחב ויכולת הסתגלות של הממשק.