גם אם אין לכם שעון GPS שמודד דופק, או את אחד מצמידי הניטור בסגנון Fitbit, ישנן מגוון אפליקציות ריצה וספורט אשר ניתן לרוץ איתן ולעקוב אחרי פעולה מהנה זו. מי שכרגע דווקא יושב בספה או הכסא ואומר לעצמו, מה לי ולריצה – גם בשבילך יש אפליקציה שתכניס אותך לעניינים. ריכזנו לכם מגוון אפליקציות ריצה.

RunKeeper
אחת האפליקציות המוכרות והאהובות ביותר (מעל ל100,000 הורדות וציון ממוצע של 4.5 בשתי החנויות). בין אם אתם רצים מקצועי, כתחביב או בכלל רוכבים באופניים, אפליקציה פופולרית זו תתאים לכם. האפליקציה גם מאפשרת גישה לסטטיסטיקות, כך שניתן לבדוק אם השתפרתם ובמה, מה הקצב שלכם, ובכלל יכולת להבין טוב יותר מה איכות הריצה שלכם. ניתן לעקוב אחרי כל המידע הזה לא רק בטלפון, אלא גם דרך האתר של החברה, כך שאפשר לבדוק זאת בכל זמן בכל מקום. כאשר תשיגו זמן שאתם גאים בו במיוחד כמובן תוכלו לשתף את התוצאה באמצעות פייסבוק. 

האפליקציה זמינה הן לאנדרואיד והן ל-iOS.

Endomondo
אנדומונדו מתמקדת בפן החברתי. גם כאן תוכלו לעקוב אחרי הזמן, מרחק והמהירות. בנוסף, תוכלו ליצור מסלול, לאתגר את עצמכם עם הזמנים שקבעתם והייחוד הוא לאתגר את החברים שלכם שגרים בסביבתכם. האפליקציה עשירה בכל תכונה אפשרית לאפליקציית ריצה. אפשר להפעיל מאמן אודיו (שידריך אתכם בריצה), לעקוב אחרי מצב השתייה, לשלוח לחברים עקיצות שידרבנו אותם להתחרות בכם ועוד. אחת התכונות המגניבות ביותר היא אפשרות ההשוואה של הזמנים שלכם, לאנשים אחרים במסלול. אז אם אתם חזקים בקטע החברתי, זאת אפליקציית הריצה בשבילכם. אם יש לכם חבר שהוא ברמה דומה לשלכם אבל לא יוצא לכם לרוץ ביחד, תוכלו לבחור את אותו המסלול ולדחוף אחד את השני לתוצאות טובות יותר (כל אחד ירוץ בזמן הפנוי שלו).

האפליקציה זמינה במגוון רחב של פלטפורמות, כך שמומלץ להכנס לאתר לבחירת הפלטפורמה שלכם.

Nike+ Running
nike_plusאפליקציית הריצה של נייקי, כמו הקודמות מספקת את כל הסטטיסטיקות, ההיסטוריה ואפשריות השיתוף שאפשר לבקש. יחד עם זאת, יש לאפליקציה זו כמה תכונות מיוחדות משלה. למשל, אם תשתפו את העובדה שהתחלתם ריצה בפייסבוק, תשמעו את ה"קהל" מריע בכל פעם  שמישהו יעשה לכם Like או יכתוב תגובה. בנוסף, ניתן לבחור שיר "כח" שיופעל לקראת סיום הריצה שלכם, כדי שתקבלו את הדחיפה הנדרשת לסיים את הריצה בהצלחה הרצויה. האפליקציה יכולה לתייג באופן אוטומטי את מזג האוויר שהיה במהלך הריצה. האפליקציה מסוגלת לעבוד במשותף עם נעליי נייקי תומכות או בנפרד. בנוסף, אם השתמשתם בנעלי נייקי תומכות, תוכלו להעלות את הריצה בדיעבד, גם אם הטלפון לא היה איתכם.

קרא עוד:  צילום רטרו: עם האפליקציות האלה תפיקו תמונות איכותיות בשחור-לבן

האפליקציה זמינה הן באנדרואיד והן ב-iOS.

Zombies, Run 2!
אם אתם סתם בקטע של זומבים, או שאתם צריכים אקסטרא מוטיבציה, זו האפליקציה בשבילכם. האפליקציה תכין ותכניס אתכם למצב אפוקליפטי בו זומבים רעבי מח רודפים אחריכם. למעשה כל הריצה שלכם משנה את האופי שלה, מריצה לכושר, לסיפור של ריצת הישרדות. אתם לא רק אוספים סטטיסטיקה ושאר מספרים משעממים, אתם בונים בסיס ואספקה, ומשתמשים במרדפים עם זומבים לצרכי אימונים. ברור שזו לא אפליקציה למי שמתעניין בעיקר בנתונים, אלא למי שמחפש חוויה אחרת, או סוג אחר של מוטיבציה לרוץ. מה לא נעשה בכדי לעשות את הפעילות השנואה עלינו?

האפליקציה זמינה הן לאנדרואיד והן ל-iOS (האפליקציה אינה חינמית).

MapMyRun
התכונה המרכזית באפליקציה זו היא כמובן מיפוי המסלול בו הנכם רצים. מעבר לכך, אפליקציה זו עוקבת אחרי המרחק, קלוריות, שינויי גובה והתזונה של המשתמש ליום. עובדה זו היא שמייחדת את האפליקציה מול רוב המתחרות. אם יש לכם יום רע בו אתם משתרכים מאחור לעומת הזמנים הרגילים שלכם אתם יכולים לבדוק ולהשוות מה אכלתם בימים שרצתם טוב יותר ולנסות ללמוד מכך איך לשפר את בריאות שלכם בכלל ואת התזונה לקראת הריצה בפרט. האפליקציה גם מעריכה כמה עליכם לאכול וכמה כוסות מים אתם צריכים לשתות.

האפליקציה זמינה במספר פלטפורמות וניתן למצוא קישורים מהאתר.

קרא עוד:  ועכשיו גם אינסטגרם מתעדכנת עם מצב כהה

Fitbit
אפליקציה המיועדת בעיקר למשתמשי שרכשו את צמיד הניטור Fitbit Force, אך לאחרונה הוסיפו תמיכה באייפון 5s זאת בזכות מעבד ה-M7 הייעודי במכשיר. כמובן שהאפליקציה לא תומכת בכל התכונות האפשריות, אבל ניתן לעקוב אחרי מספר הצעדים, המרחק שעבר והקלוריות שנשרפו להן. כמובן שניתן גם כאן לעקוב אחרי הפעילות 
והסטטיסטיקות, אחרי התזונה והמשקל, לקבוע יעדים ולראות את ההתקדמות שלך באמצעות טבלאות וגרפים נוחים לקריאה. גם אפליקציה זו כוללת אפשרויות חברתיות לצורך מוטיביציה, כולל תחרויות, שליחת הודעות וכד'. כמובן שהמטרה העיקרית היא לגרום לכם לרצות לקנות ציוד של החברה, כזה שיאפשר לכם לעקוב אחרי כלל הפעילות שלכם 24/7.

האפליקציה זמינה לבעלי אייפון 5S בחנות.

fitbit-force

C25K
לא להבהל, זה לא קיצור ל Can do 25k כלומר לרוץ ריצת חצי מרתון, אלא דווקא Couch to 5k כלומר, האפליקציה מתיימרת להעביר אתכם ממצב של בטלנים שיושבים בספה, למצב שבו תוכלו לרוץ 5 ק"מ תוך 8-9 שבועות. אם זה נראה לכם מדע בדיוני אז הכי טוב – נסו אותה!.

האפליקציה זמינה לאנדרואיד ול-iOS.

Moves
הדבר הראשון ששמים לב באפליקציה הזו, היא לעיצוב השטוח ברוח הזמן. אפליקציה זו מומלצת גם למי שסתם רוצה לדעת כמה פעילות הוא עושה (או לא עושה). בסיכום כל יום האפליקציה נותנת סיכום של כמות הצעדים, וניתן אף לראות פירוט מסודר היכן הלכתם את כל הצעדים הללו. למעשה האפליקציה בודקת גם את זמן הנסיעות (בקיצור, את כל זמן התנועה), למשל בין שעה 10:00 ל-10:30 נסענו מתל אביב לראשון לציון. הרעיון המרכזי הוא שאין צורך בכלל להתעסק עם האפליקציה, תתקינו, תתחברו לשירות כדי שהמידע יישמר בענן, וזהו, היא כבר עוקבת אחריכם.

האפליקציה זמינה לאנדרואיד ול-iOS (עלות 3$).

ואם אתם באמת ברי מזל ויש לכם Google Glass בקרוב תוכלו להנות מאפליקצייה ריצה ייעודיתאתם כמובן מוזמנים להגיב ולספר לנו באילו אפליקציות ריצה אתם משתמשים.