אם לא שמנו לב, עם התפתחות הטכנולוגיה הופכים המכשירים החכמים שבכיסנו למשוכללים יותר גם באיכויות הצילום. עם זאת, לא כולנו צלמים מקצועיים וחלק מממשקי הצילום המובנים של המכשירים מעט מסובכים לתפעול. אז כדי שנוכל להפיק בקלות צילומים מוצלחים של החורף שקפץ לאזורנו – בחרנו את אפליקציות הצילום שיתחרו עם ממשק המצלמה המובנה במכשירינו.

משפרים את איכות הסלפי

Selfie Stream היא אפליקציה ישראלית שמשפרת את יכולות הצילום של האייפון. במקום להתעסק עם הטיימר המעצבן, להפוך את המכשיר, להצטלם ואז להבין שהתמונה לא יצאה טוב – האפליקציה מאפשרת להגדיר טיימר מותאם אישית: היא מצלמת הרבה תמונות במרווחי זמן שהמשתמש קבע מראש והופכת את הצילום העצמי להרבה יותר מוצלח, הן מהמצלמה הקדמית והן מהאחורית. גם הממשק מאוד ידידותי למשתמש וישנם גם אפקטים שניתן להחיל על התמונות עוד בטרם צולמו.

להורדה: iOS

SelfieStream

Google Cameraהמצלמה של גוגל

גם לגוגל, החברה האחראית למערכת האנדרואיד, יש ממשק צילום משלה. אפליקציית Google Camera לוקחת את כל התכונות שמתחבאות במצלמות המכשירים ומפשטת אותן לממשק נוח ואינטואיטבי. בלחיצת כפתור ניתן להתמקד על האובייקט המצולם, להפעיל אפקטים של עדשה מטושטשת, צילום פנורמי וצילום 360 מעלות. ישנה גם אפשרות לשליטה מרחוק במצלמה באמצעות התקני Android Wear ותמיכה ב-HDR במכשירים תומכים.

להורדה: אנדרואיד

הכל כלול

Cymera היא מסוג האפליקציות שמשלבות גם את ממשק הצילום עם אופציות רבות לעריכה ושיתוף התמונות. היא כוללת אפשרות לצילום רגיל או צילום עצמי (סלפי) וגם פילטרים חיים ו-7 עדשות צילום שונות. כך שאם, לדוגמה, אתם חפצים בצילום "עין הדג" או צילום בצבעים עתיקים – אין סיבה לעשות זאת לאחר עריכת התמונה, אלא אפשר לקבוע את ההגדרות הללו לפני הצילום וכך תתקבל התמונה המקורית.

קרא עוד:  בקרוב ב-Waze: פקודות קוליות דרך Google Assistant

לצד פונקציות הצילום הנוספות, ניתן גם לערוך את התמונות עם כלים רבים הכלולים באפליקציה. ניתן גם לרכוש כלים נוספים ולהדביק אלמנטים שונים בתמונות. כמו כן, אפשר גם לסדר את התמונות בקולאז' מרהיב, כשצורת הסידור והרקע ניתנים להתאמה אישית. לבסוף ודאי תרצו לשתף את היצירות המדהימות – זאת תוכלו לעשות בלי בעיה ברשתות החברתיות השונות או עם משתמשים אחרים באפליקציה.

להורדה: אנדרואיד | iOS

תופסים את הרגע

כמה פעמים קרה לכם שצילמתם תמונה שנייה אחת באיחור? עם Camera MX יהיה לכם קשה לפספס את הרגע, שכן בעת שפיצ'ר Shoot-The-Past Mode פועל תוכלו לחזור כמה שניות לפני שלחצתם על צלמית הצילום ולבחור את הפריים שיתאים בדיוק לכם. זהו פתרון מעולה למצבים קשים לצילום: תמונות ילדים, בעלי חיים ועוד.

לצד הפיצ'ר הזה מציעה האפליקציה גם פילטרים חיים לצילום תמונות עם אפקטים עוד במהלך הצילום. עוד מציעה האפליקציה לנהל את כל המדיה במכשיר וגם להקים בעבור המשתמש אלבום מקוון שם ניתן לאחסן תמונות רבות וגם להזמין משתמשים אחרים.

להורדה: אנדרואיד 

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.