המלפפון יכה בגנן: אחד ממייסדי סקייפ (Skype) מציב אתגר לשירותי המסרים המידיים והשיק את Wire המתעד להיות יותר מאשר צ’אט בין חברים.

השירות אשר מפתחיו מכנים זאת “רשת תקשורת מודרנית” מבטיח להביא כלי “לשיחות פשוטות ויפות” בין אנשים על גבי טלפונים חכמים, טאבלטים ומחשבים שולחניים. בעוד שזה נשמע כמו עוד יישום להודעות כמו וואטסאפ, טלגרם וכמובן גם סקייפ, הסטארט-אפ השוויצרי טוען כי Wire משלב את כל הטוב בין העולמות, כולל יכולת לסנכרון הודעות בענן, קבוצות בין משתמשים, שיתוף וידאו ואודיו באופן מוטמע ביישום ועוד. השירות יציע גם שיחות קוליות, אשר פותח בתוך החברה המבוסס על ידי שימוש במקודד Opus בקוד הפתוח, ולדברי החברה יספק איכות קול טובה עוד יותר מהמתחרים.

Wire appבראיון שנתן יאנוס פריס (Janus Friis), ממייסדי סקייפ ומפתח השירות החדש אמר: “מה שמשך אותי הוא ש-Wire הוא משהו באמת חדש וזה לא רק שיפור שולי”, והוסיף “סקייפ הושקה לפני יותר מעשור, והרבה דברים השתנו מאז – כולנו כבר משתמשים בשיחות חינם, בהודעות חינם ואנחנו נושאים עימנו מחשב שלם בכיס. עכשיו זה הזמן ליצור את כלי התקשורת הטובים ביותר.”

היישום פשוט ומעוצב מאוד לשימוש, ומרכז את כל אנשי הקשר הפופולריים במסך הראשי ובקיצורים מהירים. בדומה לטלגרם, כל השיחות מוצפנת ומאובטחות, כולל שיחות קוליות וקבצי המדיה הנשלחים בין משתמשים וניתן לגשת אליהם מכל מכשיר בו זמנית.

קרא עוד:  מצטלמים לסטוריז? אלה האפליקציות שישדרגו לכם את התמונות

Wire זמינה להורדה עבור מכשירי האנדרואיד, iOS ו-OS X ובקרוב תשיק החברה גם גרסה שולחנית מבוססת Web. היא מוצעת בחינם אולם בהמשך היא תוסיף יכולות פרימיום בתוספת תשלום. להורדה היכנסו לאתר החברה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.