סקאלקנדי (Skullcandy), יצרנית מוצרי האודיו שמוכרת בזכות לוגו הגולגולת שלה, הגיעה לישראל בהשקה מחודשת בידי רונלייט. המוצר הראשון של החברה שנחת בארץ הן האוזניות Method Wireless המיועדות לחובבי הספורט. לקחנו לבדיקה.

יש כמה גישות עיצוב בתחום אוזניות הספורט האלחוטיות. יש כאלה שנשרכות מאחורי האוזן כמו המוצרים של ג'ייבירד (Jaybird), ויש כאלה שמונחות סביב הצוואר. Method Wireless הן מהסוג השני. יש להן קשת גדולה אותה מניחים על הצוואר, וממנה יוצאות זוג אוזניות בחיבור כבל ישיר.

אין לנו העדפה חד משמעית לעיצוב זה או אחר, אך היתרון של Method Wireless הוא שהרכיבים האלקטרוניים ממוקמים בתוך הקשת והמשקל, הקל יחסית, מרוכז שם. לרוב, באוזניות אלחוטיות אחרות, המשקל מרוכז באוזניה עצמה או בשלט המחובר אליהן.

אבל היתרון האמיתי שמציעה סקאלקנדי ב-Method Wireless זו התפיסה המצוינת באוזן. האטם הצבעוני והעיצוב המיוחד של האוזניות עצמן אינו מקרי. החברה פיתחה טכנולוגיה בשם DualLock Fit המספקת תפיסה חזקה במיוחד, כך שהאוזניות אינן בורחות מהאוזן בזמן האימון. אנחנו השתמשנו בהן במספר הזדמנויות בהליכה מהירה המשולבת בריצה והן ישבו היטב במקומן. וחשוב מכך  – הן לא הפריעו או הציקו בזמן התנועה.

האוזניות חסינות ללחות וזיעה, אבל אינן מיועדות לשימוש בברכה. כשאינן בשימוש, ניתן לאחסן את החוט של האוזניות בתוך תעלה צרה סביב הקשת וניתן זאת לנצל כדי להתאים את אורך החוט לאוזן המשתמש.

סאונד איכותי, לא מספיק לדיבורית

האוזניות מתחברות לכל טלפון חכם באמצעות צימוד בלוטות' 4.1. הן מספקות עד 9 שעות האזנה למוזיקה באמצעות הסוללה המובנית. בקצה הקשת ישנו ממוקם הכולל כפתורי שליטה בעוצמת השמע וכפתור מרכזי המשמש לעצירה או ניגון המוזיקה, כיבוי והפעלה או צימוד ראשוני של האוזניות לטלפון החכם.

קרא עוד:  סקירה: Galaxy Note 10 Lite - כמו האח הגדול עם כמה פשרות

בכל הקשור לאיכות הסאונד, Method Wireless הפתיעו אותנו לטובה. ביחס למחירן, הן מספקות סאונד חזק ואיכותי, שאף מצליח להדגיש את הבסים בכל שיר לו האזנו. אפילו במשחקים בטלפון היה נחמד להשתמש בהן ולהאזין לכל הצלילים הכי קטנים.

גם אטימת הרעשים טובה יחסית. השווינו זאת לאטימה של האוזניות LG HBS-760 להן עיצוב דומה, ו-Method Wireless ניצחו בהפרש ניכר. עם זאת, החברה מספקת רק זוג אטמים נוספים בערכה, כך שייתכן וחלק מהמשתמשים ימצאו כי האוזניות לא מתיישבות היטב באוזן.

האוזניות מסוגלות לשמש גם כדיבורית אלחוטית בזכות מיקרופון הממוקם בקצה הקשת. אנחנו השתמשנו בהן במספר מקומות כמו ברכב ובמשרד כדיבורית. בתחילה נדמה היה שגם בזה הן מצטיינות, אולם אחרי תקופה קצרה הקול של הצד השני נשמע מתכתי, ומצד שני נטען כי קשה לשמוע אותנו. תפקוד זה, אם כן, יכול להיות שימושי לשיחות קצרות בלבד, ועדיף להגביל אותן לזמן האימון הספורטיבי. לא מעבר לכך.

השורה התחתונה

Method Wireless של סקאלקנדי הן אוזניות המיועדות בעיקר לעוסקים בספורט. הן נוחות לשימוש, קלות משקל ויושבות היטב באוזן. אבל, ייתכן כי העיצוב המיוחד שלהן אולי לא מתאים לכל אחד. הסאונד איכותי וטוב, רק חבל שבדיבורית הן לא מהמצטיינות. מחירן כ-350 שקל.