הביטקוין צולל, אלפי מטבעות וירטואליים אחרים מתחרים על אמון הגולשים ותשומת הלב שלהם – ודווקא באמצע הבלגן הזה הושק הערב Finney – טלפון הבלוקצ'יין הראשון, של היזם הישראלי ובעלי קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, משה חוגג.

מבחינה חיצונית מזכיר Finney את Solarin – הטלפון הראשון של חברת Sirin Labs, בראשה עומדים חוגג והמשקיע הקזחי קינס רקישב. הוא משמר את עיצוב המעוין בצדדים העשויים אלומיניום וצורת המגן מאחור, בה משולבים המצלמה וסורק טביעות האצבע, אך המכשיר הזה שונה מאוד מקודמו.

ההבדל הגדול ביותר ביניהם הוא המחיר: בעוד ש-Solarin תומחר ב-12,500 ליש"ט (כ-65,000 שקל), המחיר של Finney, שיימכר החל מהחודש הבא באתר החברה ובחנויות מיוחדות שיוקמו בלונדון ובטוקיו, יהיה ריאלי יותר ויעמוד על 999 דולר. ייתכן שההבדל הקטן נובע מהבחירה לייצר את המכשיר במפעלי פוקסקון, במקום במפעלים ישנים של אריקסון ונוקיה באירופה.

Sirin Labs Finney phone second display render

המחיר הזה משקף הבדל גם בייעוד המכשיר: Finney לא מיועד לעשירים בלבד כמו קודמו, אלא לכולם, ולדברי חוגג "מדובר בצעד משמעותי מבחינתנו לקראת גישור הפער הקיים בין כלכלת הבלוקצ'יין לקהל הרחב. Finney מספק חווית משתמש מאובטחת בסלולר ואנו מקווים שהוא יתקבל בהתלהבות בקהילה הקריפטו".

הייעוד שלו כמכשיר הקריפטו הראשון מתבטא בכך שהוא כולל אחסון ייעודי נפרד לשימוש כארנק למטבעות וירטואליים, שהמכשיר מתחבר אליו רק כאשר לוחצים על כפתור המפעיל את האפשרות הזו. תכולת הארנק המאובטח מוצגת על גבי מסך נפרד בגודל 2 אינץ', שנשלף באופן דומה לכמה מצלמות קדמיות שראינו בטלפונים שונים בשנה האחרונה.

Sirin Labs Finney phone front 1

Finney מריץ את Sirin OS, המבוססת על אנדרואיד 8.1 וכוללת שכבות אבטחה נוספות לצד מחיצה נפרדת לשימושי קריפטו, שכוללת חנות אפליקציות מבוזרת על גבי הבלוקצ'יין.

מפרט המכשיר כולל מעבד מתומן-ליבות מדגם Snapdragon 845, זיכרון בנפח 6 גיגה-בייט, אחסון של 128 גיגה-בייט וחריץ הרחבה, מסך בגודל 6 אינצ' ובאבחנה של 2,160 על 1,080 פיקסלים, זכוכית גורילה מלפנים ומאחור, מצלמות 12 מגה-פיקסל מאחור ו-8 מגה-פיקסל מלפנים, סורק טביעות אצבע וסוללת 3,280 מיליאמפר/שעה התומכת בטעינה מהירה של 50% תוך 30 דקות.