אחרי שנים של ציפייה, נראה כי בעדכון הקרוב למערכת ההפעלה של אפל למחשבי ה-Mac, העוזרת הקולית של החברה תעשה דרכה גם לשם, כך עולה מדיווח של אתר 9to5Mac.

על פי הדיווח, אפל "מתכננת להשתמש בעדכון הגדול הבא למערכת ההפעלה של מחשבי ה-Mac בסתיו הקרוב על מנת להמשיך ולהפיץ את Siri לכלל מכשיריה". סירי (Siri), העוזרת האישית של אפל, נחשפה לראשונה יחד עם ה-iPhone 4S בשנת 2011, ונשארה בלעדית לו למשך שנה. לאחר מכן החלה להגיע גם למכשירי ה-iPad וה-iPod Touch, ואף לשעון החכם של החברה ול-Apple TV החדשה.

SiriMacלטענת המקור, סירי תקבל ממשק משתמש חדש במחשבי המק, כאשר את הכפתור להפעלתה ניתן יהיה למצוא בשורת התפריט. בעת לחיצה על האייקון, העוזרת הקולית תופיע בצד ימין במעלה המסך, על גבי רקע שחור מטושטש, בדומה למכשירי ה-iOS. כאשר המחשב יהיה מחובר לחשמל ניתן יהיה להשתמש אפילו באופציית ה-Hey Siri על מנת להפעיל את העוזרת הקולית באמצעות דיבור בלבד. במכשירי ה-iPhone 6S ניתן להשתמש ב-Hey Siri גם כאשר המכשיר לא מחובר לחשמל וניתן להניח כי אופציה כזו תגיע בהמשך גם למחשבי החברה.

מערכת ההפעלה הבאה של החברה, OS X 10.12, צפוייה להחשף לצד iOS 10 בכנס המפתחים השנתי של החברה, WWDC 2016, שנערך מידי שנה בחודש יוני.