אחת מנקודות המכירה החזקות של ה-iPhone 4S היא "Siri", אפליקציה המתפקדת כעוזרת אישית ווירטואלית. המאפשרת על-ידי זיהוי קולי "לדבר" אל הטלפון לבצע פעולות כמו שליחת הודעות, בדיקת מזג-אוויר, ניווט, קביעת תזכורות ועוד. והכל בשפה חופשית ויומיומית.

למרבה הצער, Siri זמינה בלעדית עבור משתמשי ה-iPhone 4S, לפחות באופן רשמי. אך כמובן שאין דבר העומד בפני המפתח ובאתר 9to5mac מדווחים כי המפתח סטיבן טרוטון-סמיט' (Steven Troughton-Smith) הצליח להמיר את Siri ולהפעיל אותה על ה-iPhone 4 "המזדקן", אומנם בסרטון האפליקציה נראית כמתפקדת ופעולת אך אין הדגמה של יכולת הזיהוי הקולי. האתר מדווח כי זאת בעקבות כך שפענוח הקול נעשה בשרתים של חברת אפל ובקשות פענוח אשר מגיעים ממכשירי iPhone 4 לא מתקבלות על-ידי השרת. נראה כי הסיבה לכך היא שיווקית גרידא שכן על-פי הסרטון ניתן לראות כי אין מניעה מלהריץ את Siri גם על ה-iPhone 4.

דבר מעניין יהיה לראות אם בעתיד המפתח יצליח לעקוף את האימות בשרתי אפל, או לגרום לבקשה שנשלחת לשרת להראות כאילו היא נשלחה ממכשיר iPhone 4S, בכל מקרה נראה כי זהו רק עניין של זמן עד שגם משתמשי ה-iPhone 4 יוכלו לדבר עם הטלפון שלהם. עוד על ה-Siri תוכלו לקרוא בכתבה הבאה. (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.