דאג קיטלאוס ואדם צ'ייר, שני האנשים שפיתחו את העוזרת הוירטואלית סירי (Siri) עבור אפל (Apple), עסוקים בזמן האחרון בפרויקט חדש. עכשיו, אחרי שערכו הדגמה פומבית של הפרויקט החדש שלהם, המתעניינים כבר יודעים במה מדובר: עוזרת וירטואלית חדשה בשם ויו (Viv). עוזרת זו מסתמכת על אינטליגנציה מלאכותית ומסוגלת להכין קודים בעצמה כדי להתמודד עם שאילתות מורכבות יותר.

ויו מציגה רמה מתוחכמת יותר של אינטראקציה בין בני אדם למחשבים, כאשר היא מסתמכת על מערכת בשם 'ייצור קוד דינמי' (Dynamic Program Generation) המאפשרת לה לפרש בצורה טובה יותר את כוונת המשתמש ולקודד בעצמה תשובות בזמן אמת במקום להשתמש במאגר מוכן. כך למשל, ניתן לבקש לשאול את ויו שאלות כמו "האם מחרתיים, אחרי השעה חמש, באזור הבית, יהיה חם יותר מ-25 מעלות?", וניתן אף לבקש ממנה להזמין מקומות במלון או בדירת נופש לפי קריטריוני חיפוש מדויקים.

ויו אף תהיה פתוחה למפתחי צד שלישי שיוכלו אותה באפליקציות שלהם ולגרום לה להכין תשובות ספציפיות עבורם. גוגל (Google) ופייסבוק (Facebook) כבר הביעו עניין ברכישת ויו, אבל לא ברור כעת אם היוצרים מתכוונים למכור אותה לחברה מסוימת. על כל מקרה, שילובה של ויו במערכות הפעלה שונות צפוי להתחיל לקראת סוף השנה.