לקראת עונת החגים הנוצריים המלחמה על הצרכן בעיצומה: קצת לפני Black Friday ו-Cyber Monday, מגיעה חגיגת הקניות של הסינים: הכירו את Singles Day.

רווקים לנצח
יום הרווקים או היחידים אם תרצו המכונה גם Bachelor's Day, הוא יום חג המצוין בסין עבור אלה שלא הצליחו למצוא בן או בת זוג ובו מארגנים מסיבות קריוקי כדי לנסות ולעזור למי שלא התמזל מזלו. הוא החל באונברסיטאות בנאנג’ינג ב-1990 ומתרחש ב-11.11 אשר הפך לסמל הרווקים (Sigles), כך עם השנים ככל שיותר אנשים הצטרפו לחגיגת יום הרווקים, זה גם הפך להזדמנות עבור עסקים לציין את היום הזה בשלל הנחות ומבצעים, ואט אט החלו להצטרף גם חנויות ואתרי המסחר בסין.

בשלוש השנים האחרונות Singles Day הפך לחג קניות של ממש, כשאתרי המסחר הגדולים משקיעים בשיווק אגרסיבי לקראת יום המבצעים המתרחש ב-11–12 לנובמבר (או יותר) ומגיע במקרה גם בזמן לקראת החגים. ב-2012, שלושת אתרי המסחר הגדולים בסין Taobao, Tmall ו-Alibaba עשו מחזור של 3 מיליארד דולרים ושנה לאחר מכן הכפילו את הסכומים ואף עקפו את יום מכירות הרשת האמריקאית Cyber Monday.

ומי משתתף במבצעים? כל האתרים הגדולים בסין ובראשם Alibaba ואתר הבת Aliexpress, אשר שם למטרה להפוך את החג הזה לבינלאומי. כמובן גם Dealextreme אשר לאחרונה הקים גם מחסן קדמי לשילוח מהיר למספר נבחר של מוצרים, Focalprice, Tinydeal, CooliCool וגם ChinaBuy בסניף הישראלי שלו.

קרא עוד:  הוט תציע גלישה ב-500 מגה-ביט בפריסה ארצית

כל האתרים הללו ועוד מתאימים גם לרוכשים מישראל ובחלקם יש גם משלוח חינם, לכן כדאי להתעדכן כבר מחר (החל משעות הבוקר המוקדמות) במבצעים השונים. גוגל, במקרה או לא, ייזמה את פרויקט ShoppingIL המבטיח מבצעים במגוון חנויות ישראליות ברשת בין יום שני לשלישי. מכירים עוד אתרים? שתפו אותנו בתגובות.

תמונה: צילום מסך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.