קרב בתוך כפר. פשוט לוחצים על הדמות שרוצים לתקוף

אין ספק שהדבר הכי בולט במשחק Kings Road, משחק RPG (תפקידים) חדש של חברת Rumble Entertainment, הוא שמדובר במשחק תפקידים פשוט יפה, אפילו יפה מאוד. אתם יודעים מה, בפשטות מדובר באחד המשחקים הכי יפים שתראו בפייסבוק בקרוב. אחד הדברים שאוהבים לומר בחברה בקשר למשחק הזה, שהוא דרך אגב המשחק הראשון שהיא אמורה להוציא לשוק, הוא שאתם לא תאמינו שמשחק כזה רץ בדפדפן שלכם. ובכן, הם צודקים, ואם זה טעימה ממה שאנחנו אמורים לקבל בעתיד הלא רחוק, אני כבר פשוט יושב מעכשיו על קצה הכסא.

אחד מהקרבות בחלק המוקדם של המשחק
אחד מהקרבות בחלק המוקדם של המשחק

במידה רבה מזכיר המשחק, שמציג תלת-ממד מסגנון שאולי מתקדם לפייסבוק אבל כבר ישן עבור מי שמשחק במחשב, את משחק ה-Dungeon Siege הראשון של מיקרוסופט (Microsoft). זו לא רק האווירה, זו גם דרך ההתנהלות שלו – זהו בעיקרון מסע בקו אחד ישיר מההתחלה ועד סוף המפה שכמדי פעם יש הרפתקה צדדית שלא חייבים לבצע, אבל ברור שכדאי כדי לאסוף עוד חפצים ועוד כסף. המעבר מאזור לאזור תלוי בהשלמה של משימה עיקרית, ואם תרצו בעצם מחלקים כך את המשחק לפרקים.

עמוד היכולות של גיבור המשחק בו בוחרים במה להתמקצע

כמו בכל משחק תפקידים אפשר לבחור דמות בהתחלת המשחק. אחר כך, שמתקדמים בשלבים, בוחרים יכולות מיוחדות שניתנות להפעלה בעזרת פס כלים שממוקם בתחתית מסך המשחק (שלא תחשבו אפילו לרגע שלא לשחק אותו במסך מלא – מעבר להרגשה שמדובר במשחק "קופסה", זה פשוט נראה טוב יותר, עם עדיפות כמובן למסכים גדולים). בכל פעם שעולים רמה מקבלים נקודת יכולת, והיכולות הופכות לזמינות בהתאם לרמות, כשאפשר גם לשפר אותן ברמות בפני עצמן כדי להוסיף לעוצמה שלהן.

את היכולות שישמשו את הגיבור בפועל בוחרים על ידי הצבת סמן העכבר על אחת התיבות בפס הכלים שממוקם, כאמור, בחלק התחתון של המסך בין שתי קשתות: כחולה ואדומה, וכמובן שלא קשה לנחש מה תפקידן בממשק המשחק.

קרא עוד:  לכבוד חגיגות 11 שנים לחנות האפליקציות: אפל מחדשת את המשחק הראשון שלה

עם הצבת הסמן מופיע חץ שלחיצה עליו פותחת תצוגה של כל היכולות הזמינות, וכל מה שצריך לעשות לאחר מכן הוא פשוט ללחוץ על היכולת המיוחדת שרוצים להצמיד לאותה תיבה בפס הכלים.

לאחר מכן, לחיצה עם סמן העכבר גורמת לשימוש ביכולת. כמובן שכמו בכל משחק תפקידים שפועל לפי החוקים הבלתי כתובים שימשו ביכולת מיוחדת אינו בא בחינם. כל לחיצה כזו מורידה מכמות האומץ (Valor) שעומדת לרשות השחקן. היא, כמו הבריאות, מתמלאת בחזרה לאיטה או שאפשר להשתמש בשיקויים.

באותה שיטה בדיוק עובדת בחירת שני העזרים שבצד השמאלי של פס הכלים. אפשר להצמיד אליהם שיקויי בריאות, ריפוי, מזונות מסוגים שונים וכדומה.

החפצים שברשות הגיבור ובחנות שמלווה אותו לאורך כל הדרך

אחד הדברים הנחמדים במשחק הוא מסך החפצים (Items). אחד הדברים המוצלחים הוא שבכל פעם שאוספים פריט מסוים שטוב יותר מפריט מקביל אותו לובשת הדמות, הכפתור Items מהבהב. בנוסף, בהחלטה חשובה ומענגת, החנות הולכת עם השחקן לאורך כל המשחק. היא פשוט מוצגת בחלק התחתון של המסך, והיא מתעדכנת בכל זמן מה, שגם אותו אפשר לקצר אם רוצים להשתמש באבנים טובות מיוחדות (שעולות כסף אמיתי). הצבת סמן העכבר על פריט במצאי או בחנות מראה השוואה בינו לבין הפריט בו משתמש הגיבור באותו רגע, כך שקל לקבל החלטה האם לבצע החלפה. המקום מוגבל, אבל בגלל שהחנות צמודה אין ממש בעיה, בעיקר שמכירת פריט לא ממש מכניסה כסף לקופה בחזרה, וה בלשון המעטה. כדי לצייד את הדמות הראשית בפריט מהמצאי או החנות, פשוט לוחצים עליו הוא משתלב במקומו. הסטטיסטיקות העיקריות מוצגות במרכז והן כוללות עוצמת פגיעה ושריון.

קרא עוד:  מיקרוסופט רשמה פטנט לבקר מתפרק המיועד ל-xCloud

כן, כמו ששמתם בטח לב, אין יותר מדי תחכום במשחק הזה בכל מה שקשור להיבטים סטטיסטיים. זהו משחק Hack'n'Slash שמתרכז בחוויית המשחק ובאווירה שלו, בלי לסבך את הדברים. פשוט לשלוף את הנשק ולתקוף את האויבים.

זה גם בא לידי ביטוי במשחקיות. כדי לנוע פשוט לוחצים על הקרקע. כדי לתקוף פשוט לוחצים על דמות, ולוחצים ולוחצים, או שמחזיקים את כפתור העכבר עד לסיום המשימה הנקודתית, וכן, אם אתם אומרים Diablo אתם בהחלט צודקים. מעט משחקי Hack'n'Slash חורגים מהנוסחה המנוסה הזו שעובדת כל כך טוב, לפחות עד שהאצבעות מתחילות לכאוב.

קרב בתוך כפר. פשוט לוחצים על הדמות שרוצים לתקוף

המשחק מתקדם באמצעות שיחות עם דמויות מפתח וכדי לשוחח, כן אתם כבר מבינים את התרגולת: לוחצים על הדמות, שומעים מה שיש לה לומר, מקבלים משימה שמורכבת מכמה תת משימות ויוצאים שוב לדרך. פשוט ולעניין, ופשוט מהנה.

כמובן שככל שמתקדמים במשחק כמון שהדמויות הולכות ומתחזקות. בדף באתר של Rumble שמוקדש למשחק תוכלו למצוא כמה תמונות מחלקים מתקדמים שלו, ורמת היצורים, ושל הנוף, הולכת ועולה בהתמדה. שם גם אפשר להירשם לבטא.

לא חסרים כיום משחקי תפקידים בפייסבוק, אבל אף אחד מהם לא מתקרב לרמה של המשחק הזה. למזלי קיבלתי גישה לבטא הסגורה שלו, וכך זכיתי בינתיים ליהנות מהמשחק. יש אמנם עוד הרבה באגים, תקלות משונות ושלבים שלא ממש ברור לעיתים כיצד לסיים אותם, אבל כבר עתה אני יכול לקבוע שמדובר במשחק ששווה לחכות לו, במיוחד לחובבי משחקי תפקידים.

ואיך אפשר לסיים בלי הסרטון שמציג את המשחק באופן כללי:

פורסם לראשונה באתר המשחקים בפייסבוק – FacebookGames.co.il

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.