באלקטרוניק ארטס (Electronic Arts) ובמקסיס (Maxis) רצו לחגוג בגדול את ההשקה של המשחק החדש בסדרת SimCity, משחק בניית וניהול העיר המפורסם. החזרת המותג לידיהם של אנשי מקסיס הייתה התחלה חדשה ומוצלחת עבור סדרת המשחקים שהפכה בעבר לנכס צאן ברזל של עולם המשחקים, אך איבדה קצת מיוקרתה בגרסאות האחרונות שלה.

אבל החגיגות יצטרכו להדחות קצת וזאת לאור ריבוי התקלות שליוו את השקת המשחק וקשורות לדרך בה בחרו באלקטרוניק ארטס להגן על המשחק מפני העתקה: דרישה להיות מחוברים לאינטרנט כל הזמן, גם במקרה בו משחקי משחק יחיד ולא משחק באינטרנט מול חברים. הדרישה הזאת, כך מתברר, יצרה עומס ענקי על שרתי החברה שלא היו מוכנים כנראה למה שיידרש מהם כדי לבצע זאת בפועל.

Simcityקצת לאחר השקת המשחק ביום שלישי התחילו להתאסף ב-EA ובפורומים מאות ואלפי תלונות של לקוחות זועמים, כאלה שרכשו את המשחק בקופסה שלו וגם כאלה שהורידו את המשחק באופן אוטומטי. התלונות ליוו את כל השלבים שקשורים למשחק, החל ברבים שאפילו לא הצליחו להפעיל אותו בפעם הראשונה בגלל שלא הצליחו להתחבר לשרת. במקביל התחילו להצטבר תלונות על ניתוקים, אובדן ערים שמורות, הודעות שגיאה שמופיעות ולא מאפשרות לשחק הלאה, ועוד. כמעט כל התלונות, כך התברר, הגיעו ברובן המכריע משחקנים שביקשו לשחק את המשחק לבד, במחשבם, אבל בגלל תהליך ה-DRM בו בחרה אלקטרוניק ארטס, היו כמובן מחויבים להישאר מחוברים כל הזמן לשרתי החברה. למעשה התברר שרוב הקודים של השגיאות קשורות אכן ליחסים של המשחק מול השרת, ומתייחסים בין השאר להורדה לא מושלמת של המשחק, בעיה בכניסה לשרת, בעיות בהורדות עדכונים ועוד.

קרא עוד:  טטריס שוב חוזר, והפעם בגרסה קלאסית

שיא התגובה היה של ענקית המכירות אמזון (Amazon), שבאופן חריג החליטה להשעות לכמה ימים את מכירות הגרסה הדיגיטלית של המשחק בחנות שלה לאור ריבוי התלונות. בינתיים היא כבר חזרה למכירות רגילות לאור העובדה שב-EA התחילו לטפל בבעיות, שכללו, בחלקן, השהיה של כמה מתכונות המשחק, כמו מהירות הצ'יטה והצגת לוחות מובילים.

"מקסיס ממשיכה לבצע התקדמות ענקית בנושא תכולת הספקים ומהירות התגובה האיטית שלהם", נכתב אתמול בבלוג הרשמי של המשחק בו טענו שעשרות אלפי שחקנים כבר משחקים במשחק בו זמנית. "שיפרנו את זמן התגובה של השרת שלנו פי 40, הכפלנו את מספר השחקנים שיכולים לשחק במשחק בו זמנית, וקיצרנו באופן משמעותי את זמני ההדממה של השרת. המצב טוב, אבל עדיין לא טוב מספיק, ואנחנו עדיין שואפים בכל כוחנו לאפשר לכולם להיות מקוונים, לשחק ביחד, ובלי גמגומים".