טים קוק ברקע של לוגו אפל

בכנס המפתחים השנתי של אפל (Apple) שנערך אמש הציגה החברה אפשרות חדשה בשם 'Login With Apple', המאפשרת להתחבר אל שירותי רשת או אפליקציות מבלי לפתוח חשבון משתמש חדש זאת על ידי שימוש בחשבון ה-Apple ID הקיים. נראה כי כדי להבטיח את האימוץ של היכולת החדשה, אפל משנה את את תנאי ההפצה ב-AppStore כדי לחייב מפתחים להשתמש ביכולת מטעמה.

כיום, פייסבוק (Facebook), גוגל (Google) ואחרות מאפשרות להשתמש בחשבון המשתמש הקיים כדי להתחבר לשירותים של מפתחים אחרים. עם זאת, היתרון בשירות הוא אפל הוא שאין צורך בחשבון נפרד לכל שירות, וזו גם מבטיחה לשמור על הפרטיות. יתרה מכך, אפל תאפשר למשתמש לבחור איזה מידע לחלוק אם בכלל, עם האפליקציות, ואף להציע כתובת דואר אלקטרוני אנונימית לכל חשבון כדי למנוע מעקב.

שיתוף נתונים זה מהווה לעיתים אפיק הכנסה נוסף למפתחים ואלה לבטח לא ימהרו לאמץ את שיטת הכניסה של אפל, אבל לא בטוח שיהיה למפתחים ברירה, זאת במידה והם מאפשרים כבר היום חיבור עם שירותי צד ג'.

יכולת ה-Sign In With Apple תהיה בהרצה בחודשי הקיץ ותשוחרר לשימוש נרחב מאוחר יותר לקראת סוף השנה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.