עם יציאתה של iOS 8 לשוק רבים מבעלי ה-iPhone 4S חששו מלעדכן למערכת ההפעלה החדשה, שכן הם חששו שגורלם של מכשירם יהיה כמו של ה-iPhone 4 עם ההשקה של iOS 7 – אטיות והשתהויות בלתי נסבלים שימנעו מהם ליהנות מהמכשיר בשימוש היום יומי.

האתר 9to5mac החליט לבדוק את הסוגיה הבוערת הזו עבור המשתמשים המתלבטים. הבודק לקח 2 מכשירי אייפון 4s, כשעל אחד מותקנת iOS 7.1.2 ועל השני מותקנת iOS 8.0.2. שניהם עברו איפוס, ככה שלא הותקנו עליהם אפליקציות והם אמורים להביא את התוצאות האופטימליות.

ובכן, אכן ניתן לראות מהסרטון שהמכשיר עם ה-iOS 7.1.2 אכן מתפקד מעט טוב יותר לעומת זה עם ה-iOS 8.0.2, אך ההבדל ממש מזערי, והמשתמש כמעט לא יחוש בהבדל. היישום הבעייתי היחיד היה ה-App Store, שלקח לו הכי הרבה זמן טעינה לעומת המקביל לו ב-iOS 7. כל ההבדל בין שאר היישומים היה בקושי חצי שניה. ברור, אם כן, שלא מדובר בקטסטרופת ה-iPhone 4 בשנה שעברה.

ד"א, ה-4s מבוסס על מעבד כפול ליבה ARM Cortex-A9 במהירות של 800 מגה-הרץ והוא מכיל את השבב הגרפי PowerVR SGX543MP2, שאת כולם ביחד אפל (Apple) מכנה A5. ה-A5 ב-2011 נחשב היה למהיר פי שניים בביצועים הגרפיים לעומת מעבד ה-A4 של ה-4.

מלבד תיקוני באגים למיניהם, עושה רושם שב-iOS 8.0.2 אפל ביצעה יותר שיפורים לטובת המכשירים הישנים, שכן ישנו הבדל בולט בין iOS 8.0 ל-iOS 8.0.2. אז אם אתם בעלי iPhone 4s וחששתם לעדכן עד היום, אז אין לכם יותר ממה לחשוש. כמו כן, עם הזמן אנחנו מאמינים שהתאימות למכשירים הישנים תשתפר אפילו יותר, כמו שהיה ב-iOS 7.1, ככה שגם אין מה לחשוש לגבי העתיד.

קרא עוד:  הממשל האמריקאי: וואווי שתלה דלתות אחוריות למעקב ברשתות בכל העולם