שעונים חכמים המציעים גם קישוריות סלולרית הם בהחלט לא דבר חדש בשוק, אבל השעון החכם Shell מציע לקחת את ההיבט הזה צעד אחד קדימה. הוא מתיימר להציע את האפשרות להפוך שעון חכם למכשיר טלפון שניתן לשוחח כמו באמצעות כל טלפון אחר מהשורה.

המכשיר מתפקד כשעון חכם כאשר הוא מוצמד לרצועה, אך ניתן לשלוף אותו מתוכה בקלות, ואז קופצים משני צידיו שני זיזים המכילים מיקרופון, אוזניה ואנטנה. במצב בזה ניתן לאחוז את השעון מול האוזן ולשוחח באמצעותו. כמו כן קיים בגוף השעון מעין 'גנרטור' שמאפשר לטעון אותו באופן ידני על ידי לחיצות חוזרות ונשנות על הזיזים כדי להמיר אנרגיה קינטית למתח חשמלי.

ניתן לקבל 5 דקות נוספות של זמן שיחה באמצעות לחיצות במשך 5 דקות על הזיזים, או 'כנפיים' כפי שקוראת להם החברה. הכנפיים, אגב, מכילות גם מצלמת 12 מגה-פיקסל ב-360 מעלות.

החברה טוענת כי 'הכנפיים' ניתנות לשימוש עם שעונים חכמים אחרים בשוק, כולל ה-Gear של סמסונג (Samsung), ה-G Watch של LG, וגם Apple Watch ו-Huawei Watch, כך שגם הם יכולים לתפקד כטלפון בעת הצורך.

השעון עצמו יכיל סוללה שמחזיקה מעמד לעד 5 ימים ללא הטענה, או 5 שעות של דיבור, 8 שעות של ניגון מוזיקה ו-4 שעות של סרטוני וידאו. הוא יגיע בגירסה קלאסית ובגירסת 'קומנדו' עם עיצוב מחוספס יותר.

הפרויקט כולו יעלה לאתר מימון ההמונים אינדיגוגו ב-31 בינואר, והמחירים ההתחלתיים יהיו 250 דולרים לגרסה הקלאסית, 400 דולרים לגרסת הקומנדו, והכנפיים בפני עצמן יעלו 150 דולרים.