אפליקציית זיהוי השירים שאזאם (Shazam), זוכה לעדכון גרסה למשתמשי האנדרואיד, המנצלת את אחת התכונות המסקרנות שהוצגו עם גרסת האנדרואיד 7.1 – פעולות מהירות (Quick Actions), וזאת לאחר שהציגה אפשרות דומה ב-iOS בשנה שעברה.

תכונת הפעולות המהירות מאפשרת להגיע לפונקציות שונות בלי לפעיל את האפליקציה. כך לחיצה ארוכה על סמל האפליקציה במסך הבית תציג תפריט דרכו ניתן לגשת לשלושת האפשרויות שהוגדרו מראש: הראשונה היא Shazam Now המפעילה את פונקציית זיהוי השירים, השנייה Auto Shazam המפעילה את תכונת Shazam Auto-Search המשמשת להאזנה רציפה ברקע והאחרונה היא Visual Shazam שמפעילה את המצלמה לצילום ברקודים על גבי אריזות ופרסומות.

עבור אלו שאינם מיודדים עם תפריט הפעולות המהירות, שאזאם מאפשרת להוציא כל אחת מתוך שלושת האפשרויות שצוינו, ולהציב אותה כסמליל העומד בפני עצמו על גבי כל אחד ממסכי הבית או לחלופין לאחד את כולם תחת תיקייה אחת.

אפשרות הפעולות המהירות באפליקציית שאזאם זמינה למכשירי אנדרואיד המריצים את גרסת אנדרואיד 7.1 ומעלה וכמובן מותקנת עליהם האפליקציה בגרסתה העדכנית ביותר. גם משתמשי המשגר (Launcher) נובה (Nova) יוכלו להינות מתכונה זו. עבור משתמשי iOS לא מדובר בחידוש כלל, שכן עבורם שוחרר עדכון זהה עוד בחודש ינואר שנה שעברה.

כזכור, תפריט הפעולות המהירות הוצג לראשונה בעדכון אנדרואיד 7.1 לפני כחודשיים, ולמעשה מדובר במקביל ל-3D Touch הקיים ב-iOS 10 של אפל (Apple). ככלל מדובר באפשרות להציג תפריט פעולות מהיר שיוגדר בידי המפתח בעת לחיצה ארוכה על סמל האפליקציה.

קרא עוד:  בקרוב: מצב כהה גם באפליקציית פייסבוק

על ידי שחרור העדכון שאזאם מצטרפת לאפליקציות רבות שכבר הציגו תמיכה באפשרות וביניהן יוטיוב (Youtube), טוויטר (Twitter) ואפליקציית Evernote.

להורדה