מבין כל מבחר הטלפונים המוכרים שהוצגו בתערוכת הסלולר בברצלונה, בלטה חברה אחת שהציגה רובוט-סמארטפון מעניין במיוחד, שיודע לעשות (כמעט) כל מה שתבקשו ממנו. וכן, גם לרקוד ולהתקשר.

שארפ (Sharp), יצרנית האלקטרוניקה היפנית, הציגה בכנס ה-MWC שהסתיים בברצלונה אב טיפוס של רובוט חדש עליו עבדה בשנים האחרונות. בעוד הרובוטים כשלעצמם אינם דבר חדש במיוחד, הרובוט אותו הציגה היצרנית יכול להחליף בקלות את הסמארטפון האישי שלנו, אבל לא רק. הרובוט, RoBoHon שמו, ניתן לתפעול באמצעות פקודות קוליות וטומן בראשו גם מצלמה כשאת התמונות עצמן ניתן לשקף באמצעות מקרן המובנה בראשו.

כך לדוגמה, נוכל לומר לרובוט החביב להתקשר לאיש קשר ספציפי והוא, מצידו, יעשה זאת בשבילנו ללא הצורך להקליד את המספר. הרובוט טומן בחובו גם מצלמה, כשבעת הפקודה "צלם תמונה" יישמע צליל של צילום והתמונה תצולם באמצעות החיישן המוטמע באחת מעיניו. כמו כן, כאשר תגיע שיחה הרובוט ירים את ידיו בשמחה וישמיע צלצול רועש. מעבר לגימיק החביב שבעניין, הרובוט מתפקד כסמארטפון לכל דבר ועניין ואף מצוייד במסך מגע בגודל מינימלי, חריץ להכנסת כרטיס סים, חנות יישומים דרכה יוכלו המשתמשים להוריד אפליקציות שונות ממש כמו בסמארטפון רגיל וכן ומעבד מתוצרתה של קוואלקום שהותאם במיוחד לעניין.

עם זאת, נראה כי שארפ כלל לא התכוונה להשיק את הרובוט כמתחרה לסמארטפונים המובילים של היום: מעבר ליכולתו לבצע פעולות בסיסיות כאמור, ה-RoBoHon אוהב במיוחד לרקוד לצלילי מוזיקה ואף ביכולתו לקום, לשבת ולבצע שאר תרגילי אקרובטיקה מסובכים.

קרא עוד:  שאומי עקפה את כולם במבחן המצלמה של Mi 10 Pro

רוכשי הרובוט אגב, יצטרכו להיפרד מלא פחות מ-1600 דולר, כאשר הוא זמין לרכישה במדינות המזרח. נראה לנו שאנחנו בינתיים נשאר עם הסמארטפון הכה בנאלי שלנו.