שארפ (Sharp) אינה מרבה להשיק טלפונים חדשים, וממש לא מתאמצת למכור אותם ברחבי העולם, אבל מדי פעם היא מצליחה להפתיע. Aquos S3 החדש שלה, שיתחיל להימכר בפועל בתחילת החודש הבא, הוא כנראה הטלפון הכי קומפקטי מבין כל הטלפונים שנמצאים כיום בשוק עם מסך בגודל של 6 אינץ' או מעט פחות. וכן, יש מגרעת.

אורכו של Aquos 3 הוא 148.2 מ"מ בלבד ורוחבו 74.2 מ"מ והמסך בגודל 6 אינץ' שלו מציע רזולוציית +FHD ביחס היבט של 18:9. בחברה מספרים בנוסף שמסך ה-IPS הזה מציע בהירות גבוהה של 550 ניט וכן יחס ניגודיות גבוה של 1,500:1.

המכשיר מיועד לשוק הביניים והוא מגיע עם Snapdragon 630 היחסית חדש של קוואלקום (Qualcomm) ועם 4 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-64 גיגה-בייט זיכרון אחסון. למצלמות מאחור יש חיישן של 12 מגה-פיקסל בראשית וחיישן של 13 מגה-פיקסל במשנית שגם תומכת בצילום טלפוטו. המצלמה הקדמית כבר מציעה חיישן של 16 מגה-פיקסל.

הסוללה של המכשיר מציעה נפח עבודה של 3,200 מילי-אמפר/שעה והיא תומכת בטעינה מהירה בתקן Quick Charge 3.0. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 8.0 שמעליה הממשק Smile UX הקנייני של שארפ. המחיר יהיה בסביבות 400 דולרים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.