בזמן שיצרניות הטכנולוגיה רק מתחילות לשווק מסכי טלוויזיה ומחשב ברזולוציית 4K, סטנדרט שעדיין לא ממש חדר לשוק, חברת שארפ (Sharp) מזדרזת להכריז כי היא מתחילה לייצר מסכים כאלה גם לשוק הסמארטפונים. שארפ הודיעה כי במהלך 2016 תפיק מסכים בגודל 5.5 אינץ' ברזולוציית אולטרה-HD, כלומר 2160×3840 פיקסלים בדחיסות של 806 פיקסלים בכל אינץ' (ppi). מדובר על פי 8 מכמות הפיקסלים שבמסכי ה-1080p שנפוצים כיום בשוק.

בעוד רבים טוענים כי מדובר באיכות גבוהה מדי בשביל מסכים קטנים, שכן אפילו רזולוציית 2K שמתחילה לצוץ כיום לא ממש שימושית לצרכן הממוצע, יש לה שני יתרונות בולטים. האחד הוא שסמארטפונים עם 4K יצויידו ככל הנראה במצלמה איכותית יותר שמסוגלת להפיק סרטוני וידאו באותה האיכות, דבר שכבר היום אנו רואים במכשירי הדגל, ומכיוון ששוק המדיה צועד לכיוונים אלה מדובר ביישור קו עתידי די הכרחי. השני – באמצעות רזולוציית ה-4K חווית השימוש בהתקני המציאות המדומה תשודרג באופן משמעותי, ותאפשר איכויות חדות ומדויקות מתמיד.

סמסונג רמזה בעבר כי ניתן יהיה לצפות ממכשירי ה-Galaxy Note 5 להכיל מסכי 4K, כך שעושה רושם ששארפ מתפרצת לדלת פתוחה ופשוט מקדימה את המאוחר.