את הטלפונים של שארפ (Sharp) אפשר למצוא בחנויות הסיניות, אבל בדרך כלל היא מתרכזת במכירות ביפן בלבד, ובדרך כלל מדובר במכשירי ביניים שמוקמים באמצע השוק שלהם ואף נמוך יותר. אבל הפעם, עם Aquos R5G, מדובר במכשיר שיכול לתת תחרות יפה לכל טלפון שנצא בצמרת – ולא רק בגלל שהוא מבוסס על המעבד Snapdrgon 865 ומציע קישוריות 5G.

ל-Aquos R5G יש מסך 6.5 אינץ' שמיוצר בטכנולוגיית Pro IGZO היוקרתית של החברה. לא רק שהוא מציע רזולוציה של 3128×1440 פיקסלים, או +2K, הוא גם מציע תמיכה ב-HDR ובבהירות מרבית של 1,000 ניט שאומרת שהוא יכול לעבוד בקלות באור שמש ישיר. מה שמפתיע בתצוגה הוא ששארפ שוב מביאה את עיצוב שתי המגרעות שלה אל השוק, כשהתחתונה היא בעצם כפתור בית פיזי שמכיל חיישן טביעות אצבע. למה? לא ברור.

המגרעת העליונה מכילה מצלמה עם חיישן בגודל ייחודי של 16.4 מגה-פיקסל, ומאחור כמיטב השוק כיום יש ארבע מצלמות. המצלמה הראשית מציעה חיישן בגודל 48 מגה-פיקסל עם זווית צילום של 120 מעלות, עם ייצוב אלקטרוני ועם מפתח f/2.9, ולפי החברה היא מאפשרת צילום וידאו באיכות 8K. היא גם מציעה מנגנון התמקדות אוטומטי בעת הצילום באנשים ובחיות מחמד שמבוסס על קוד בינה מלאכותית קנייני של שארפ.

שלוש המצלמות הנוספות מציעות חיישן 12.2 מגה-פיקסל שהוא העיקרי בעת צילום תמונות ומלווה במייצב אופטי וגם אלקטרוני ומגיע עם מפתח f/1.7, מצלמה עם חיישן בגודל זהה שמשמשת כמצלמת טלפוטו עם מפתח f/2.7 ייצוב תמונה כפול וזום 2x, ומצלמה לקביעת עומק שדה הצילום.

לצד המעבד יש 12 גיגה-בייט של זיכרון עבודה והוא מסוג LPDDR5 יחד עם 128 גיגה-בייט של זיכרון אחסון מובנה בטכנולוגיית UFS 3.0. הסוללה בנפח עבודה של 3,330 מילי-אמפר/שעה, ויש תמיכה ב-IPX68 לעמידות במים ואבק. מעבר לקישוריות ה-5G מציע הטלפון תמיכה ב-NFC וב-WiFi 6.

המחיר של Aquos R5G לא פורסם עדיין.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.