המקלדת הוירטואלית SwiftKey, שנרכשה על ידי מיקרוסופט (Microsoft) זה מכבר ומוצעת להורדה בחינם עבור מכשירי Android ו-iOS, מציגה תכונה חדשה בגרסת הבטא העדכנית שלה: Puppets. מדובר למעשה בגרסה של מיקרוסופט ל״אנימוג׳י״ (Animoji) של אפל (Apple), דמויות מונפשות תלת-מימדיות העוקבות אחרי הבעות הפנים של המשתמש, בכדי להעביר מסר וידאו משעשע.

החידוש של Puppets לעומת אפליקציות אחרות מסוג זה הוא טכנולוגיה המאפשרת זיהוי ומעקב אחרי פנים תוך שימוש בכל מצלמה, ללא דרישה לעדשת עומק או מעבדים חזקים המותקנים רק במכשירי טלפון חכם מודרניים ויקרים יותר. ״זה שיותר אנשים מאי-פעם עם מגוון גדול של מכשירי טלפון חכם יוכלו לשלוח זה לזה הודעות כדמויות ידידותיות״, כך לפי מיקרוסופט.

בגרסת הבטא ניתן לבחור מבין חמש דמויות שונות: דוב פנדה, דינוזאור, חתול, כלב וינשוף. את ההודעה המונפשת ניתן לשלוח דרך כל אפליקציה התומכת בשיתוף סרטוני וידאו, לרבות וואטסאפ (WhatsApp). מקבל ההודעה לא נדרש להשתמש ב-SwiftKey (או כל אפליקציה אחרת של מיקרוסופט) בכדי ליהנות מהאנימציה, אם כי יתבקש כמובן להתקין את המקלדת על מנת לענות בהודעת Puppets משלו.

את גרסת הבטא של SwiftKey למכשירי אנדרואיד הכוללת את התכונה החדשה ניתן להוריד ולהתקין כבר עתה. למעדיפים להמתין לגרסה הרשמית, עשויים לחלוף עוד מספר חודשים בטרם זו תגיע לחנות ה-Play Store.