אוטובוס אגד

יש לא מעט אפליקציות תחבורה ציבורית אולם בזמן שאלו שמים את הדגש על המידע הטכני אודות הנסיעה, מספר ישראלים פיתחו את Shade (שייד, צל), אפליקציה המנסה לשפר דווקא את איכות הנסיעה שלנו.

אנו לרוב מתלבטים היכן לשבת בהתאם למקום הפנוי או האם זה בקדמת האוטובוס או בסופו. Shade לא תנסה להביא אתכם ליעד הנסיעה בזמן וגם לא תעקוב אחר קו האוטובוס המתקרב לתחנה שלכם, אלא בפשטות, היא תאמר לכם היכן המקום הכי טוב לשבת בו באוטובוס.

לאחר בחירת הקו הרצוי ואת שעת הנסיעה, Shade תחשב את הפניות השונות שהאוטובוס יעבור, את גובה השמש במהלך כל זמן הנסיעה וכן את המושבים השונים הקיימים ותציג לנו מפה גרפית שתסמן לנו היכן הכי המושב כי טוב באוטובוס.

אפליקציית Shade

"הרעיון התחיל לפני כמה שנים כשלמדתי בירושלים ונדרשתי לנסוע כל יום מרחובות. היות ומסלול הנסיעה אינו ישיר (מדרום לצפון), הייתי תמיד צריך לחשב את כמות הזמן שאני נוסע בכל כיוון, היכן המקום הכי נכון לשבת בו כדי ליהנות מצל עד כמה שאפשר." אמר יוני מטה ל-TGspot, אחד מארבעת מפתחי האפליקציה.

המפתחים מבטיחים כי האפליקציה לומדת ומשתפרת עם הזמן ככל שמשתמשים בה יותר, כך שהיא תוכל לספק תוצאות טובות יותר, אשר מבוססות גם על תחנת העליה והירידה של הנוסע, ולאו דווקא על מספר הקו הכללי. אבל מעבר למקום הישיבה, המפתחים מתכננים להוסיף פ'יצרים נוספים לשיפור חווית הנסיעה כגון רמת העומס בקווי האוטובוס בשעות היום כך שנדע מתי הזמן הכי נוח לנסוע ממקום למקום, כדי שלא נצטרך לבלות את הנסיעה בעמידה.

האפליקציה זמינה כעת בחינם עבור מכשירי האנדרואיד וגם iOS.

להורדה: אנדרואיד | iOS

תמונה: RickP cc Wikimedia