ההבטחה לבית חכם דורשת השקעה לא מעטה של כסף ותכנון, אך פרוייקט מיקור המונים ישראלי מעוניין להפוך כל בית לבית חכם באמצעות התקן שמחבר כל מזגן שנשלט באמצעות שלט רחוק לחכם ומקוון.

הכירו את 'סנסיבו' (Sensibo) סטארט-אפ ישראלי חדש שמגייס כספים באתר מיקור ההמונים 'אינדיגוגו' (Indiegogo). ההבטחה של הפרוייקט היא לקדם את המזגנים אל העידן החכם ובאמצעות התקן המודבק על-גבי המזגן לאפשר לשלוט בו באמצעות יישום ייעודי המותקנת על-גבי מכשיר הטלפון החכם. החיישן בעצם מאפשר לתת פקודות למזגן במקום השלט אך האפשרויות לא נגמרות כאן, ההתקן כולל מספר חיישנים – מד טמפרטורה, מד לחות, חיישן אור ומקלט-משדר אינפרא אדום. החיישנים הנוספים הם מה שהופך את המזגן לחכם באמת והם מנתחים הנתונים מסביבת המזגן ומסוגלים לכבות את המזגן כאשר אין איש בחדר.

בנוסף החיישן מחובר לאינטרנט ובאמצעות שימוש במיקום המשתמש אותו אוסף היישום הייעודי שניתן להגדיר כי טרם ההגעה לבית המזגן יידלק ויווסת את הטמפרטורה בחדר בהתאם להעדפות הבעלים או בחורף לפני שהמשתמש מתעורר המזגן ידלק ויחמם את החדר.

ניתן לתמוך בסנסיבו בסכומים המתחילים מ-69 דולרים, המאפשרים לקבל התקן למזגן בודד, 300 התומכים הראשונים שיפתחו את הכיס ויוציאו 139 אף יוכלו ליהנות מזוג חיישן + בקר שליטה. מכיוון שמדובר בסטארט-אפ ישראלי, אין דמי משלוח בתוך ישראל (וארצות הברית). עד-כה הצליח לגייס הפרוייקט מעל 40-אלף דולר מתוך 70-אלף אותם החברה מתכוונת לגייס, להשלמת המימון נותרו עוד 42 יום, כך שבקצב הנוכחי נראה כי הפרוייקט יגיע ליעדי המימון ואף יעקוף אותם.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.