היצרנית הסינית וואווי (Huawei) פרסמה לאחרונה סרטון פרסומת בערוץ היוטיוב שלה המופנה ללקוחות במצריים, המתהדר לכאורה ביכולות הצילום של מכשיר הביניים החדש Nova 3. אולם השחקנית והדוגמנית המצרית שרה אלשם (Sarah Elsham), המשתתפת בפרסומת, העלתה לחשבון האינסטגרם שלה מבט ״מאחורי הקלעים״, ובו נחשף בבירור כי הצילומים נעשו באמצעות מצלמת DSLR מקצועית, ולא דרך המכשיר.

ה-Nova 3 ודגם ה-Nova 3i המוזל מצוידים שניהם במערכת ייחודית של מצלמת סלפי כפולת עדשות, הכוללת חיישן אחד באיכות 24 מגה-פיקסל, וחיישן שני באיכות 2 מגה-פיקסל לצורך לכידת עומק התמונה. שיפור נוסף באיכות הצילום מובטח בזכות מערכת אינטליגנציה מלאכותית המזהה באופן אוטומטי את הסצינה המצולמת, אולם כאמור בפועל בחרו וואווי שלא להסתמך על הטכנולוגיה הזו, ולצלם את התמונות המופיעות בפרסומת באמצעות מצלמת DSLR.

זו אינה הפעם הראשונה בה וואווי מסתבכת בפרשייה שכזו. ב-2016 פרסמה החברה תמונה בחשבון ה-Google פלוס שלה שאמורה הייתה להדגים את יכולות הצילום של מכשיר ה-P9, אולם אותו צילום בוצע למעשה באמצעות מצלמת DSLR של חברת קנון (Cannon). בעקבות מקרה זה התנצלה וואווי על שלא הבהירה כי הצילום שפרסמה לא צולם למעשה על ידי המכשיר אותו ניסתה לקדם.