בעיכוב רב, פייסבוק (Facebook) השיקה את ״הזמן שלך בפייסבוק״ (Your Time on Facebook), תכונה המאפשרת למשתמשים לבדוק בזריזות כמה זמן בדיוק הם מבלים ברשת החברתית. ניתן להגיע אליה באמצעות לחיצה על תפריט האפשרויות (שלושת הקווים המקבילים מצד ימין למעלה), פתיחת תפריט ההגדרות (Settings & Privacy), ולחיצה על Your Time on Facebook.

בעוד שגוגל (Google) ואפל (Apple) כבר מציעות כלי ניהול-זמן מתקדמים למדי המובנים בגרסאות העדכניות של מערכות ההפעלה אנדרואיד ו-iOS, התכונה שאותה הוסיפה כעת פייסבוק מציגה שימושיות בסיסית למדי: הזמן שאותו בילה המשתמש מול מסך האפליקציה מחולק לימים ומוצג לפי דקות, ללא כל התייחסות לפעילות ספציפית (האם רוב הזמן עבר בצפייה בפיד העדכונים? בתמונות? בשיחות במסנג׳ר?). ניתן לקבוע הגבלה יומית לכמות דקות לבחירת המשתמש, אולם זו בסך הכל תציג מסך אזהרה – עליו ניתן לדלג בלחיצה אחת.

Image result for Your Time on Facebook

עוד ניתן דרך מסך זה לבחור במהירות אחרי אילו עמודים מעוניין המשתמש לעקוב, וגם לאשר או לדחות בקשות חברות שטרם ניתנה להם התייחסות. האם תזמון עלייתה לאוויר של התכונה החדשה נקבע בעקבות ריבוי הפרסומים השליליים אודות פייסבוק במהלך השבועות האחרונים? גם אם כן, קשה להאמין כי מדובר בפתרון שישכנע את המשתמשים כי הרשת החברתית מעוניינת בטובתם.