אחד מהמכשירים המעניינים שהוצגו בתערוכת הסלולר השנתית בברצלונה היה ה-BlackPhone, המבטיח להביא רמת אבטחה גבוהה ופרטיות למשתמש הביתי. בעוד הוא מבוסס על מערכת האנדרואיד, המכשיר מריץ מערכת ייעודית המכונה PrivetOS עם תכונות ייחודיות המספקות יכולת שליטה ובקרה על היישומים הרצים על המכשיר והיכולת שלהם לתקשר עם העולם. הוא הגיע בתקופה בה הסוכנות לביטחון לאומי (NSA) עלתה לכותרות על כך שהיא מצוטטת לתכתובות ותכנים אישיים גם של אזרחים ולכן הדרישה לפרטיות בעולם הולכת וגוברת.

ואחרי כל זה, אפשר להניח כי מדובר במכשיר מאובטח ומוצפן? כנראה שלא: משתמש טוויטר [email protected] צייץ כי הוא הצליח להפעיל בקלות פקודות ADB, שורת הפקודות של אנדרואיד ללא צורך בפריצת בוטלואדר (Bootloader). עשר דקות לאחר מכן צייץ בשנית וטען שהצליח לקבל הרשאות רוט (Root) מלאות על המערכת. כמובן אין צורך לציין שברגע שיש למשתמש הרשאות רוט, הוא בעל גישה מלאה לכלל חלקי המערכת.

אז למרות שיש אפשרות להשיג הרשאות רוט למכשיר, אין זה אומר כי הפרטים בו חשופים לכל שכן עדיין נדרשת גישה פיזית, שלא לומר כי רוב התכנים השמורים בו מוצפנים, אבל היינו מצפים ממכשיר המתיימר להיות מאובטח למעט יותר יכולות הגנה, במיוחד שהמשתמש נדרש לשלם גם כסף לשירותים שהחברה מספקת.

צפו: זהו ה-BlackPhone

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.