כבר תקופה ארוכה ישנם דיבורים על השקה של גרסה חדשה לנקסוס 7 של גוגל, אשר יגיע עם גרסת האנדרואיד החדשה, אנדרואיד 4.3 Jelly Bean (או שמא Key Lime Pie?) תחילה, כל הסברות אמרו שהטאבלט החדש יושק ביחד עם הגרסה החדשה בכנס המפתחים של גוגל, ה-Google I/O, אך הכנס נערך לפני שבועות אחדים ולא ראינו גרסה חדשה או מכשיר חדש לא נחשפו בו. מאז שנגמר כנס המפתחים, דיווחים שונים סיפרו על תאריכים חדשים להשקת הנקסוס 7 החדש וככל הנראה התאריך החדש שבו גוגל ישיקו את הגרסה החדשה לנקסוס 4 – העשירי ביוני.
משתדרג ל-HD
דיווחים חדשים המגיעים מ-Digitimes מספרים כי הנקסוס 7 החדש יגיע כמו קודמו עם מסך בגודל 7 אינץ', אך הפעם עם רזולוציה הרבה יותר גבוהה של 1920×1200, מה שיספק למסך צפיפות פיקסלים של 323.45 PPI (או Pixles Per Inch = כמות פיסקלים לאינצ'), כלומר מסך חד יותר אפילו ממסך הרטינה 9.7 אינץ' אשר נמצא באייפד. המסך ייוצר על ידי חברת AUO ויגיע בטכנולוגיית LTPS, כלומר המסך לא יגיע לטמפרטורות גבוהות.
ישנן ספקולציות רבות לגבי מעבדו של המכשיר, המכשיר ככל הנראה יגיע עם מעבד מרובע ליבה של חברת Qualcomm אך עדיין לא ידוע איזה סוג מעבד. ההשערות מדברות על ה-Snapdragon 600, Snapdragon 800 או ה-Snapdragon S4 Pro, אך מה שבטוח שהמעבד יהיה חזק כמו המכשירים המודרניים. הטאבלט החדש כמובן ייוצר גם הוא על ידי אסוס כמו הדגם הראשון של הנקסוס 7 ויימכר על ידי גוגל, אך השאלה הגדולה ביותר היא מה יהיה המחיר. כידוע, הנקסוס 7 בא לשבור את השוק ולהציע טאבלט עם מפרט איכותי במחירים נמוכים, וכך בעצם לשבור את המונופול בשוק של  אפל על שוק הטאבלטים. הדגם הקודם הגיע במחיר נמוך מאוד של $199 בלבד לדגם ה-8GB ו-$249 לדגם ה-16GB, ולאחר מספר חודשים גרסת ה8GB הפסיקה להימכר, גרסת ה16GB ירדה ל-$199 וגרסת ה32GB קיבלה את תג המחיר הקודם של גרסת ה-16 ג'יגה, $249. ככל הנראה הטאבלט החדש, אשר מגיע גם הוא עם מפרט מתקדם מאוד, יגיע בתג מחיר הזהה לקודמו, אך ישנם דיווחים הטוענים שאף יגיע במחיר נמוך עוד יותר.