סיגייט (Seagate) השיקה קולקציה חדשה של כוננים חיצוניים לשנת 2015. הכונן הראשון שבהם, שאמור להיות הדק ביותר בעולם, הוא בעובי של 7 מ"מ בלבד, ונקרא Seagate Seven. הוא מכיל 500 ג'יגה-בייט של נפח אחסון ומחבר USB 3.0, ואמור להיות קל ופשוט במיוחד לנשיאה (בתמונה מטה). המחיר: 100 דולר.

הכונן השני נקרא Seagate Wireless וכשמו, הוא אלחוטי. הוא מאפשר יצירת רשת אלחוטית מקומית עם המכשירים שמתחברים אליו, וניתן לשלוט בהעברה של הקבצים באמצעות אפליקציה ייעודית לטלפונים ולטאבלטים. הכונן אמור לאפשר הזרמת וידאו ישירה למסכי טלוויזיה באמצעות Airplay, Chromecast או אפליקציה מיוחדת לטלוויזיות חכמות או ל-Roku. הוא צפוי לנחות על המדפים בחודש פברואר, ולעלות 130 דולר.

seagate-seven-portable-external-hard-drive

הכונן השלישי והגדול מכולם מיועד למעשה לשמש כמעין שרת ביתי שמכיל קבצים וגיבויים מכל המכשירים האלקטרונים בבית גם יחד: ניידים, נייחים, טלפונים, טאבלטים, מזרימי-מדיה ועוד. מדובר למעשה בענן פרטי שמאפשר גישה לקבצים המאוחסנים בו מכל מכשיר שמחובר אליו, והוא מסוגל לתקשר ישירות עם Google Drive או Dropbox, ואפילו מאפשר הזרמת מידע לקונסוליות משחקים כמו Xbox ו-PlayStation. ה-Personal Cloud יגיע בנפחים של 3, 4 או 5 טרה-בייט, ויש לו אפילו גרסה כפולה שמאפשרת גיבוי נוסף למכשיר שני, שתגיע בנפחים של 4, 6 או 8 טרה-בייט. המחיר טרם ידוע.