שוק המוצרים היייעודיים לגיימרים, ממחשבים ועד אביזרים, רק הולך ומתרחב וסיגייט (Seagate) מציעה כעת שני מוצרי אחסון חדשים שממוקדים בצרכים של גיימרים ושניהם ממוקדים תחת המותג הייעודי של החברה, Firecuda.

המוצר הראשון הוא תחנת עגינה בשם FireCuda Thunderbolt 3 Gaming Dock עבור מחשבי משחקים ניידים. מעבר לכך שזו תחנת עגינה לכל דבר שמאפשרת לחבר מוצרים היקפיים ממקלדת ועכבר ועד מסך, באמצעות חיבור Thunderbolt 3 בין הנייד לתחנה, היא גם מכילה כונן HDD בנפח של 4 טרה-בייט. היא גם מציעה חריץ הרחבה לכרטיס NVMe M.2 בחיבור PCIe 3.0. התחנה גם מציעה מערכת תאורה סביבתית שבדיוק כמו שגיימרים אוהבים ניתן לשנות את הצבעים שיוצגו. בין המחברים ניתן למצוא יציאת DisplayPort 1.4, ארבעה חיבורי USB 3.1 Gen 2 וחיבור לרשת מקומית. המחיר 349 דולרים.

המוצר השני החדש שהציגה סיגייט הוא כרטיס FireCuda 520 SSD שמגיע עם הממשק החדש PCIe 4.0, והוא ניתן לשילוב במחשבים ניידים ונייחים כאחד. ניתן לחבר את הכרטיס החדש גם לממשקים PCIe מדורות קודמים, אבל הוא לא יספק כמובן את מהירות העבודה המרבית. במחשב עם ערוצים מתאימים הוא יכול להגיע למהירות כתיבה מרבית של 5,000 מגה-בייט/לשנייה בקריאה ול-4,400 מגה-בייט/לשנייה בכתיבה, ולפי החברה זו מהירות שגבוהה ב-45% לעומת מה שניתן להשיג בכרטיסי דור שלישי.

הכרטיס יהיה זמין בנפחים של 500 גיגה-בייט תמורת 125 דולרים, 1 טרה-בייט תמורת 250 דולרים או 2 טרה-בייט תמורת 430 דולרים. הם יהיו זמינים כבר החל בחודש הבא.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.