האתר הפופולרי "סדרות", המאפשר צפייה ישירה למגוון תכנים עם תרגום בעברית ובחינם, ייחסם ולא יהיה ניתן לגלוש אליו בשל הפרת זכויות יוצרים. כך קבע היום בית המשפט המחוזי בתל אביב אשר הוציא צו חסימה לספקיות האינטרנט בישראל.

פסק הדין קבע כי מפעיל האתר, מיכאל בן עמי, בעל "אתרי אינטרנט מפרי זכויות יוצרים על ידי עידוד, שידור וסיוע, תוך העמדה לרשות הציבור של קבצים המפרים זכויות התובעות". הצו ניתן לבקשת ארגון זיר"ה, המאגד את חברות תוכן הווידיאו בישראל והוא נידון בבית המשפט עוד מ-2013 וכי בן עמי לא הופיע לאף דיון. עו"ד ערן פרזנטי, ראש מחלקת קניין רוחני במשרד מ.פירון ושות' ייצג את זיר"ה בהליך.

אתר "סדרות" כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "צופים יקרים, בית המשפט הוציא נגד האתר צו סגירה. אנו ממליצים לפעול על פי המדריך שבאתר 'אינטרנט חופשי' על מנת שתוכלו להמשיך לגלוש באתר וכמובן על מנת שזיר"ה לא יוכלו לפגוע לכם בחופש המידע וחופש הביטוי באינטרנט, שכידוע הן זכויות בסיסיות בדמוקרטיה".

טכנית, מדובר בדרישה לחסימת כתובות IP של השרת דרך ספקיות האינטרנט בישראל. בפועל זהו דבר שבקלות נעקף על ידי שינוי כתובות DNS מקומיות, כפי שהסבירו ב"סדרות". בעבר כבר נעשו ניסיונות של לחסום אתרים, אולם התועלת היא נמוכה שכן בעלי האתר יכולים להחליף כתובת ושם מתחם (דומיין) בתוך זמן קצר.