איגוד התקינה של כרטיסי הזיכרון בתצורת SD הכריז על תקן חדש בשם SD Express שעומד לשנות באופן מהותי את מה שיש לכרטיסים הללו להציע. לפי SD Association בכרטיסים החדשים משולבים ממשקים לטכנולוגיות PCIe ול-NVMe מה שיגביר בצורה משמעותית את המהירות שלהם לקצב תיאורטי מרבי של 983 מגה-בייט/לשנייה. אולי עדיין לא מדובר בקצב של כונן קשיח, אבל מבחינת נפח כנראה לא ממש תהיה בעיה: לפי התקן ניתן יהיה ליצור כרטיסי זיכרון SD בנפח מדהים של עד 128 טרה-בייט וזאת לעומת התקן הנוכחי שמאפשר לכל היותר לייצור כרטיסי SD בנפח 2 טרה-בייט.

לפי האיגוד מדובר בנפח שיכול להחזיק כ-25 מליון שירים, וזה אומר לדוגמה שניתן לשמור בשני כרטיסים כאלה את כל התוכן שמציעים נכון להיום כמעט כל שירותי המוזיקה בהזרמה, כולל Spotify, ובשלושה אפשר אפילו לשמור כנראה את כולם ביחד. במונחים אחרים אפשר גם לומר שניתן לשמור על כרטיס כזה כ-25 אלף סרטים באיכות HD, או קצת יותר מ-250 מליון תמונות.

אבל כנראה שהמטרה העיקרית היא להפוך את כרטיסי ה-SD לזמינים עבור צילומי וידאו באיכויות של 4K ומעלה, וגם עבור יצירות של תכני מציאות וירטואלית. השילוב של הנפח הענק עם מהירות העברת קבצים גבוהה יחסית אמור להיות אטרקטיבי.

לעומת זאת, המחיר כנראה לא ממש יהיה אטרקטיבי. כרטיס SD בנפח של 128 טרה-בייט אמור לעלות במונחים של ימינו כמה עשרות אלפי דולרים אם לא יותר. מעבר לכך, המציאות הנוכחית מספרת שכמעט ואין כרטיסים SD שמוצעים בשוק בנפח המרבי שאפשרי כיום, והסיבה העיקרית היא המחיר. ואם מכניסים לתמונה שרוב כרטיסי הזיכרון שנמצאים בשימוש הם מסוג microSD, ולא רק בגלל הטלפונים אלא גם בגלל המחשבים הניידים החדשים, אז כנראה שייקח הרבה מאוד זמן עד שנראה בשוק כרטיסים כאלה אם כלל.