האם משתמשי מק יקבלו בקרוב את העוזרת האישית סירי (Siri) בעדכון של גרסת מערכת ההפעלה הבאה? זה מה שטוענות השמועות שהגיעו ממקור אמין ופורסמו באתר MacRumors. על פי צילום המסך שהודלף, נראה כפתור אשר יאפשר לבעלי מערכת ההפעלה השולחנית של אפל (Apple), להשתמש בפקודות קוליות של סירי, ככל הנראה בגרסת OS X 10.12.

בשורת התפריטים העליונה נוסף כפתור עליו הכיתוב "Siri" ובשורת האפליקציות התחתונה, נראה אייקון צבעוני המוכר הרבה יותר. לחיצה על אחד הכפתור מעלה צורת של גל, וזאת על מנת לרמז כי העוזרת האישית מוכנה לעזור, בדומה לקיים במכשירי ה-iOS. בנוסף לשני הכפתורים הללו המאפשרים את הפעלת העוזרת, נוכל גם להפעיל את העוזרת בעזרת רצף המילים "Hey Siri" (היי סירי), אשר מגיע כבוי כברירת מחדל, אך נוכל להפעיל את הקריאה הקולית בתפריט ההתאמה האישית.

השילוב של סירי במערכת ההפעלה עדיין נמצא בשלבי פיתוח, אך העוזרת האישית תהיה מסוגלת לענות ולבצע פעולות דומות לאלו שהיא מסוגלת לבצע על מכשירי ה-iOS כגון פתיחת יישומים, ביצוע חיפוש באינטרנט, שליחת הודעות, קריאת אימיילים, קביעת פגישות, אירועים ועוד.

כיוון שסירי למק עדיין לא הושקה באופן רשמי, ייתכנו שיניים במראה הסופי בהשוואה לתמונות שהודלפו ועד השקת השירות כחלק ממערכת ההפעלה OS X 10.12. אירוע המפתחים השנתי של אפל, WWDC 2016 יתקיים החל מ-13 ביוני ועד 17 ביוני, בו אנו צפויים לראות גם את ההכרזה על iOS 10. אין מידע האם סירי למק תתמוך בעברית כבר בעת השקתה.

קרא עוד:  חברת LG משיקה דגמים חדשים של מסכי UltraGear‎ עם זמן תגובה של 1ms