סמסונג (Samsung) מתכננת שיתוף פעולה עם גוגל (Google) כדי לנסות לשפר את Bixby (ביקסבי), העוזרת האישית הווירטואלית שלה. קים היון-סוק, נשיא ומנכ"ל מוצרי האלקטרוניקה בחברה, התייחס לכך במהלך מסיבת העיתונאים של סמסונג ב-IFA 2018. "סמסונג מפתחת את העוזרת הקולית שלה, אבל אנחנו יכולים לשקול צורות שונות של שיתוף פעולה עם גוגל בתחום", הוא אמר.

Bixby נחשפה במרץ בשנה שעברה יחד עם Galaxy S8 ומאז סמסונג מנסה לקדם אותה בכל דרך אפשרית, כולל כפתור ייעודי במכשיר. גוגל היא מהמובילות בתחום הבינה המלאכותית והלמידה הממוחשבת, ובסמסונג מקווים לעסקה שתיתן לה יכולת לנצל טוב יותר את העוזרת האישית שלה, ולהפוך אותה למעשה לרלבנטית.

"Bixby יכולה להשתלב עם שירותי גוגל כדי להציג תוצאות רלוונטיות. לדוגמה, אפשר לקרוא לה אבל זה בעצם יוביל לאחד השירותים של גוגל, כמו המפות", הוסיף היון-סוק.

לצד זה, הוא ציין כי הם בטוחים שהחברה יכולה להשתמש בגודלה כקלף מיקוח בכל משא ומתן עם גוגל. "סמסונג היא חברה שמוכרת כ-500 מיליון יחידות של מכשירים ברחבי העולם מדי שנה, ואנחנו יכולים להשתמש בזה ככוח המיקוח שלנו כדי לנהל משא ומתן על רמת שיתוף הפעולה עם גוגל"", הוא ציין.