כמות המידע שאנו צורכים מדי יום מהרשת גדלה כל הזמן ולא פעם ישנו הרצון לשמור מאמר, קישור או דף אינטרנט כזה או אחר לקריאה מאוחרת. כאן נחלצים לעזרת הגולש מספר שירותי רשת, אפליקציות, כמו Pocket, Instapaper וכו' המאפשרים לעשות בדיוק את זה. עתה, בשקט יחסי, גם גוגל (Google) השיקה תוסף שכזה לדפדפן הכרום בשם 'Save to Google'.

התוסף החדש, אשר מיועד לדפדפן הכרום (Chrome), מאפשר כאמור לשמור קישורים, תמונות ודפי-אינטרנט ולגשת אליהם מאוחר יותר, מדובר בפתרון נוח יותר בהשוואה לשמירה של הקישור במועדפים, שכן השירות מציג את כל הקישורים השמורים באופן חזותי ומאפשר לאתר את הדף השמור במהירות. בנוסף, ניתן לגשת אל הקישורים השמורים בעת גלישה לכתובת www.google.com/save – שם הם יופיעו יופיעו בתוצרת כרטיסיות.

השימוש בתוסף פשוט ולאחר התקנתו לצד שורת הכתובת יופיע סמליל של עיגול צהוב כשבתוכו כוכב לבן. בלחיצה על הסמליל יופיע חלון קופץ המאפשר לערוך את הכותרת, לבחור את התמונה שתייצג את הדף וכן להוסיף תגיות להקלה על הארגון. את התוסף ניתן להוריד כבר עכשיו מחנות התוספים של כרום. יש לציין כי הדף בו ממוקמים הקישורים השמורים זמין רק לגולשים מארה"ב ויפתח לגולשים בשאר העולם החל מה-20 לאפריל.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.