עכשיו, בעוד חברות הסלולר נלחמות על הלקוחות, זה הזמן להתחיל לחסוך בשימוש במידע – ולצמצם את חשבונות הטלפון
משתמש הטלפון החכם הממוצע צרך ברבעון הראשון של 2011 כ-89  אחוז יותר מגה-בייט של נתונים מאשר באותה תקופה אשתקד. אבל עידן המידע הבלתי מוגבל כמעט הסתיים עכשיו, כשיותר ויותר חברות סלולאר מתכננות תכניות תמחור מדורגות. כדי להימנע מעמלות שימוש יתר תצטרכו לרסן את צריכת המידע שלכם. אבל החיסכון לא צריך להיות מכאיב. כמה כוונונים לטלפון יפחיתו את זרימת המידע בצורה משמעותית, ויש גם אפליקציות ודפדפנים שיכולים לסייע בחסכון. – דארן מרף

 

שנו את הקביעות שלכם
כאשר הודעות מפייסבוק, טוויטר והודעות מהאי-מייל שלכם קופצות לכם ברגע שמתקבלים מסרים זה נוח, אבל ההודעות האלה זוללות זמן מידע. רק אם אתם ממש חייבים עדכונים באופן מידי, ודאו שכל אפליקציה עם קביעת "ריענון" (refresh) תעודכן ל"ידני" (manual) – במקום להיות על קוצב זמן – וכבו את הודעות הדחיפה לכניסת אי-מיילים באפליקציית המייל שלכם. ודבר אחרון, בדקו אם הסינכרון האוטומטי (auto-sync – בדרך כלל נמצא בלקוחות אי-מייל ולוחות שנה) מנוטרל. למשתמשים כבדים, הכוונונים האלה מפחיתים צריכה במאות מגה-בייט בחודש. טיפים נוספים: העבירו את הטלפון ל-Wi-Fi לפני שאתם מרעננים אפליקציות שצורכות זמן מידע, כמו גם לפני שאתם מעדכנים את ספריית האפליקציות שלכם, והשאירו את הטלפון בבית מחובר לרשת ה-Wi-Fi.

קרא עוד:  שאומי שחררה גרסה חדשה ל-Poco Launcher שזמינה לכולם

 

השתמשו בדפדפנים טובים יותר
הורידו את Opera Mini, דפדפן אינטרנט קומפקטי מהיר וחינמי, למכשירי טלפון iPhone ואנדרואיד. כשמשתמש מבקש לצפות בעמוד אינטרנט, הבקשה נשלחת לשרת ה-Opera Mini, אשר מוריד את העמוד מהאינטרנט, והשרת אורז את העמוד בפורמט דחוס ומסודר, שנקרא OBML, שדורש פחות נתונים להורדה. למכורים ליוטיוב כדאי גם להוריד את דפדפן Spyfire (3$), אשר יש לו מאפיין דחיסת מולטימדיה שמאפשר למשתמשים לבזבז פחות זמן בהורדת סרטונים ופחות זמן מידע בגישה אליהם.

 

חפשו אפליקציות חוסכות מידע

Onavo היא אפליקציה חינמית שפועלת כשרת פרוקסי עבור מכשירי טלפון iPhone ואנדרואיד. היא דוחסת מידע שנשלח אל המשתמש – מפייסבוק, טוויטר ואתרים אחרים – על השרתים של Onavo, לפני שהוא נשלח אל הטלפון. המשתמשים מקבלים גישה לדוחות דחיסה ומדדי חיסכון במידע. אבל האפליקציה לא דוחסת מידע שהמשתמש שולח, כך שתמונות ווידאו שיועלו ייראו הכי טוב שאפשר. אם אתם עדיין מודאגים מהחשבון שלכם אחרי שנקטתם בצעדים האלה, אפליקציות ה-3G Watchdog לאנדרואיד (3$) וה-DataMan Pro ל-iOS (2$), המספקות שירותי ניטור מידע והודעות מפורטים, מסייעות להפחית צריכה כשאתם מתקרבים להגבלה החודשית שלכם.

מבצע מיוחד לגולשי אתר TGspot ממגזין popular science ישראל, מנוי היכרות מתמשך ב-20 ש"ח לחודש ל-3 חודשים הראשונים (במקום 35). לעמוד ההרשמה.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.