נינטנדו (Nintendo) פרסמה היום הודעה בה היא מדווחת על פטירתו של סאטורו איווטה, נשיא החברה. איווטה היה 13 שנים נשיא החברה.

איווטה התחיל את דרכו בנינטנדו בשנות ה-80, אז עבד כמתכנת באולפן הפיתוח HAL Laboratory. תחת ידו יצאו חלק מסדרות המשחקים המוערכות שמשויכות לנינטנדו כמו קירבי, סדרת משחקי התפקידים Mother – שהמוכר ביניהם במערב הוא EarthBound, ואף מספר כותרי פוקימון.

איווטה הוא כיהן כנשיא החברה החל במאי 2002, והוא נחשב כמי שהציל את החברה מפשיטת רגל שכן היה ממובילי פיתוח קונסולות משחקים המכוונות לחתך רחב יותר של אוכלוסייה – קהל שחקני הקזוא'ל. בתקופת כוהנתו הושקו הקונסולת המצליחות, ובזמנו גם החדשניות, כמו: קונסולת ה-DS הניידת, המצוידת בזוג מסכים והייתה גם הראשונה לעשות שימוש במסך מגע, וקונסולת ה-Wii פורצת הדרך שנשלטה באמצעות בקרי תנועה והצליחה לגרום לאנשים לקחת חלק פעיל במשחקים.

איווטה האמין כי הנכס של החברה הוא המעריצים האדוקים ואיתם דאג לשמור על קשר באופן קבוע באמצעות סרטוני ה-Nintendo Direct הגחמניים אותם הנחה ואלו עלו באופן תדיר לערוץ היו-טיוב של החברה. באמצעות הסרטונים נהג לעדכן איווטה את השחקנים במהלכי החברה ולהגיב לרחשי הקהילה.

במהלך סוף השבוע האחרון ב-11 ליולי נפטר מר איווטה בגיל 55 לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.

מתחרים ובכירים בתעשייה כמו פיל ספנסר ממיקרוסופט ואדם בויס מסוני הביעו צער על לכתו של איווטה ואלו חלקו כבוד אחרון ברשתות החברתיות וציינו כיצד השפיעו איווטה ונינטנדו על תעשיית הגיימינג.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.