חברת סנדיסק (Sandisk) חשפה כונן הבזק חדש, Ultra Dual Drive  שמו בעל חיבור USB Type-C flash drive" המיוחד לשימוש עם מכשירים חכמים ומחשבים בעלי התקן החדש.

מדובר בליין חדש הממשיך את הסדרה הקודמת, אולם ההבדלים אינם רבים וקשה לומר שיש חידוש מהפכני במוצר שנשאר פחות או יותר אותו הדבר, פרט לעיצוב חדש וקצב העברת נתונים מעט מהיר יותר.

כך ההתקן תומך מצד אחד בחיבור USB C ומהצד השני בחיבור USB A סטנדרטי בתקן 3.1 המהיר, אשר מספק מהירות העברת נתונים של 150 מגה-בייט בשנייה (דגם 16GB המהירות יורדת ל-130MB/s) עם תמיכה במערכות הפעלה חלונות החל מגרסה 7 ומעלה ובמכשירי האנדרואיד בעלי חיבור תואם. הוא מגיע עם אפליקציה Memory Zone המסייעת למשתמשים לנהל, לסייר ולגבות לשירותי ענן את הקבצים וזמינה להורידה בחנות גוגל.

החיבור עצמו לא עובד לשני כיוונים כך שניתן להשתמש רק בכניסה אחת כל פעם, יש מעין זיז הזזה ששולף את הכניסה המתבקשת ואז תיפתח תוכנת סייר הקבצים שמאפשרת לצפות בתוכן המאוחסן וכמובן להעביר קבצים מההתקן למכשיר ולהיפך או להעלות לענן.

כמו בדגם הקודם ניתן להשיג את התקן הפלאש בנפחי 16, 32, 64 ו-128 ג'יגה-בייט כשהמחירים יחלו ב-19.99 דולר ועד 69.99 דולר לדגם 128GB, כאשר אלו יגיעו לחנויות בהמשך החודש וכבר חלק מהדגמים זמינים לרכישה באתר אמזון.

https://www.youtube.com/watch?v=TUa3Sglti8U

כתב: מיכאל לנדה