סנדיסק (SanDisk), שהיא כזכור כיום חברת הבת של ווסטרן דיגיטל (Western Digital), הציעה ב-CES 2020 אבטיפוס משל עצמה. במקרה שלה מדובר באבטיפוס לכונן SSD נייד זעיר מידות, רב עיצוב ובנפח מרשים של 8 טרה-בייט.

אם תרצו מדובר בעוד הוכחה שלמרות הענן עולם האחסון הפיזי חי, מאוד מתקיים וגם מתקדם. לכונן הזה אין עדיין שם, ובסנדיסק/WD לא סיפרו מתי הכוונה להשיק אותו בפועל, אם בכלל, אבל ההתקן המסוים שהוצג בתערוכה הגיע עם מחבר USB 3.0 Gen1, שמכונה גם SuperSpeed USB, ומציע קצב העברת נתונים מרבי של 20 גיגה-ביט/לשנייה.

ועוד תחום אחסון שממשיך למצוא אפיונים חדשים הוא הדיס-און-קי. סנדיסק הציגה את Luxe, או בשמו המלא – SanDisk Ultra Dual Drive Luxe USB Type-C Flash Drive. זה לא הפעם הראשונה שהחברה מציגה כונן עם שני מחברים, ובמקרה הזה הוא גם מעוצב היטב עם גוף מתכתי יפה. מצד אחד יש חיבור USB Type-C וכשמסובבים אותו יש בצד השני מחבר USB Type-A, כך שהוא בעצם מתאים לחיבור לכל התקן ממוחשב כיום, ממחש בנייד ועד טלפון חכם.

בצד ה-Type C שלו מסוגל הכונן להגיע לקצב העברת נתונים של עד 150 מגה-בייט/לשניה, והוא גם מגיע עם תוכנה שמאפשרת גיבוי תיקיות בלחיצת עכבר בודדת. הוא כבר נמכר בפועל בנפחים שמתחילים ב-32 גיגה-בייט תמורת 10.99 דולרים ועד 1 טרה-בייט במחיר של 249.99 דולרים.